Kolín na úvod sezony na domácí palubovce přivítal mistrovský Nymburk. V derby vedl téměř třicet minut, v koncovce byl ale šťastnější Nymburk. Poté Medvědi zavítali do Olomouce, kde se radovali z výhry o jedenáct bodů.

Brno má za sebou zatím pouze jedno utkání, a to vítězné s nováčkem z Jindřichova Hradce.

„Na domácí palubovce chceme vyhrávat, takže naším cílem je toto utkání zvládnout a vylepšit tak naší dosavadní bilanci,“ uvedl kolínský asistent Filip Rytina.

„V minulém utkání se nám nedařilo v obranných činnostech, musíme se z toho poučit a předvést v obraně daleko lepší výkon, jelikož Brno ukázalo, že v letošní sezoně má velký ofenzivní potenciál, když nadělilo Jindřichovu Hradci 110 bodů,“ dodal.

Soupiska Brna, které i v této sezoně vede zkušený Lubomír Růžička spolu s Lubošem Bartoněm a Martinem Vaňkem, doznala oproti loňské sezoně výrazných změn.

Nováčky v týmu jsou rozehrávač Roman Marko, slovenský reprezentant Richard Körner a dvojice zaoceánských posil Hunter Mickelson a Rashad Madden.

V dresu Brna diváci již neuvidí Jana Kozinu, který ukončil profesionální hráčskou kariéru, nebo Radka Farského, který si vyzkouší své první zahraniční angažmá v druhé nejvyšší řecké soutěži.

Z loňského ročníku zůstal pouze pivot Puršl, rozehrávač Půlpán, mladíci Nečas s Bálintem a také pod košem operující Jakub Krakovič.