„Vyhrálo šťastnější družstvo, protože celé utkání bylo vyrovnané,“ konstatoval trenér Kolína Pavel Beneš.

„Přijeli jsme do Kolína vyhrát a jsem rád, že se nám to povedlo, protože je to pro nás důležitá výhra,“ uvedl trenér Ostravy Dušan Medvecký.

Kolín si od začátku udržoval mírný náskok. Odpor Ostravy ale nedokázal zlomit. Ta se držela pořád na dostřel. V závěru udeřila. V posledních sedmi minutách nastřílela třiadvacet bodů.

„Vyhráli jsme týmovým výkonem, protože pět hráčů nastřílelo deset a více bodů a další dva na ní těsně nedosáhli. To rozhodlo, protože všichni hráči se zapojili do rotace a netahal to jen jeden hráč. Další věc je ta, že Kolínu moc nepadaly trojky, z třiceti pokusů jich proměnil pouze šest, což je tristní úspěšnost a to nám dost pomohlo. Týmový výkon a týmový duch rozhodl. Dalším faktorem jsou doskoky. Kolín jsme přeskákali v útoku,“ potěšilo Medveckého.

Zatímco on byl z výkonu svých svěřenců nadšený, jeho protějšek byl zamračený.

„Propadli jsme v bodech z vymezeného území, dostali jsme 44 bodů, to je prostě moc. Na nás padla deka po těžkém losu, co jsme měli na konci základní části a teď se z toho musíme dostat,“ podotkl Pavel Beneš.

„Hráli jsme špatně, nezískávali jsme obranné doskoky a minuli spoustu střel za tři body,“ přiznal druhý nejlepší střelec Kolína Miloš Pajović.

Body: Šafarčík 18, Pajović 13, Skinner 13, Bakić 11, Číž 11, Machač 9, Vocetka 5 – Woods 19, Blagojevič 18, Stanojevič 13, Canada 12, Stojačič 10, Bohačík 8, Medvecký 7. Rozhodčí: Baloun, Kurz, Linhart. Střelba za 2 body: 38/22:50/25. Trojky: 30/