„ Pro nás je to velké vítězství. Potřebovali jsme odehrát takhle dobré utkání, protože na domácí palubovce jsme odehráli spoustu dobrých utkání, ale bohužel nedopadly tak, jak jsme chtěli,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Měli jsme tři úkoly a splnili jsme tak jeden a půl až dva. Zase se nám nepodařilo udržet soupeře na útočném doskoku. To nás brzdilo. Od začátku jsme byli lepší. Měli jsme ale dva výpadky – ve druhé a ve čtvrté čtvrtině, ale dokázali jsme se vrátit. Kluci ukázali, že dokážou hrát srdcem pro domácí publikum. To nás táhlo stále dopředu,“ dodal spokojený Beneš.

„Proti Kolínu je to vždy těžké utkání, hlavně díky specifické hale. Dovolili jsme Kolínu, aby nám dal 59 bodů v poločase, což je hodně, obzvláště, když to je vyrovnané utkání, kde rozhoduje jeden útok. V první půli nám chyběla energie. V druhé půli už to bylo lepší, ale Kolín proměnil velké procento střel a hlavně těžkých střel. Tento zápas jsme prohráli především v první půli,“ podotkl trenér Pardubic Levell Sanders.

Byl to zápas plný zvratů. Kolín se v prvních dvou čtvrtinách dostal dvakrát do dvouciferné výhody, pokaždé ji ale ztratil. Po změně stran to byly pro změnu Pardubice, které se mohly hřát tímto náskokem. Ještě minutu a půl před koncem vedly o sedm bodů a pomalu slavily. Předčasně. Kolín předvedl doslova smrtící závěr.

Trefou z dálky se prezentoval Šafarčík a následně Purifoy. Pořád ale ztrácel. Pak předvedl parádní sólo Walton. Do konce chybělo pět sekund a Kolín vedl o bod. Změnit skóre se pokoušel Půlpán, tomu však sebral míč nabuzený Walton. Bylo jasné, že Medvědi vyhrají. Hala vybuchla nadšením. Hráči Kolína slavili společně s diváky, ti hostující seděli na lavici jako zmoklé slepice. Nevěřili, že ztratili téměř vyhrané utkání.

„Byl to čtyřicetiminutový boj a my jsme šťastní, že jsme ho dokázali vyhrát. Zásluha patří zejména trenérovi za to, jak nás na utkání připravil,“ řekl hráč zápasu Anthony Walton.

Body: Thompson 28, Walton 26, Šafarčík 17, Purifoy 13, Číž 7, Machač 6 – Půlpán 19, Benjamin 14, Švrdlík 13, Williams 13, McGaughey 12, Jackson 10, Kohout 8, Škranc 5, Nečas 2. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Linhart. Střelba 2 body: 46/24:52/27. Trojky: 30/10:27/11. TH: 25/19:12/9. Doskoky: 35:49. Chyby: 13:22. Diváci: 450. Čtvrtiny: 35:28, 24:21, 21:26, 17:21. Hráč utkání: Anthony Walton (Kolín).