„Nymburk v současné době hraje nejlepší basket za poslední tři roky. Je velmi těžké se na něj připravit. Má ohromnou útočnou sílu,“ uznal trenér Kolína Pavel Beneš.

„Předvedli jsme dobrou ofenzivní hru, Kolín zase dobrou práci ve druhé půli. Nehráli jsme v obraně tak, jak jsme chtěli, nakonec jsme ale vyhráli,“ konstatoval trenér Nymburka Oren Amiel.

Kolín postrádal Šafarčíka, Pajoviče a Bratčenkova. Naopak Nymburk nastoupil v plné síle a od začátku navyšoval vedení. Kolín se zvedl po změně stran. Třetí čtvrtinu dokonce o bod vyhrál.

„Ve druhém poločase jsme odvedli velmi dobrou práci, třetí čtvrtinu jsme dokonce vyhráli. Dali jsme skoro devadesát bodů mistrovi, což je vynikající na to, že máme tři zraněné hráče. Na útočné polovině jsme předvedli vynikající výkon, na obranné polovině dostat doma přes 120 bodů, je špatné. Ale s takovým družstvem, jakým Nymburk v současné době je, je velmi složité hrát,“ podotkl Beneš.

Oba trenéři prostřídali celou sestavu. Na palubovku se dostal každý hráč, který byl k utkání připravený. V týmu mistra skórovalo všech dvanáct hráčů, v kolínském přesně pálilo sedm borců. Trefil se i benjamínek Filip Zahradníček, jenž zaznamenal první body v NBL.

„Začali jsme dobře, dávali spoustu střel z dálky a Kolín to měl hrozně těžké, protože ve chvíli, kdy jsme dokázali hru roztáhnout, jsme se mu ve složení, v jakém jsme, bránili špatně. Na druhou stranu mu patří kredit, že se po poločase zvedl a šel do zápasu s novou chutí a úplně jinou intenzitou. A udělal ze zápasu poměrně hezký a koukatelný basket, který se musel divákům líbit,“ řekl nejlepší hráč zápasu Vojtěch Hruban.

„Neodehráli jsme špatné utkání. Devadesát bodů by stačilo normálně na vítězství s jakýmkoliv jiným týmem. Bohužel Nymburk je na úplně jiné úrovni. Přehrával nás v útoku i v obraně, protože hraje v úplně jiném tempu, než jsme zvyklí od jiných týmů v lize. Má deset vyrovnaných hráčů. Kdokoliv tam naběhne, může dát trojku, běhá do protiútoku. Má to výborně složené,“ poznamenal kolínský křídelní útočník Petr Dokoupil.

Body: Skinner 31, Dokoupil 15, Machač 13, Číž 12, Horák 8, Vocetka 8, Zahradníček 2 – Hruban 21, Berisha 16, Davis 16, Kříž 13, Barać 11, Ray 9, Lawrence 9, Bohačík 8, Benda 6, Vyoral 6, Kolář 5, Peterka 4. Střelba za 2 body: 46/25:46/29. Trojky: 34/10:37/17. TH: 9/9:23/15. Doskoky: 32:45. Čtvrtiny: 19:37, 17:28, 29:28, 24:31. Diváků: 610. Nejlepší hráč: Vojtěch Hruban (Nymburk).