Můžete blíže představit svůj nápad?
Inspiroval jsem se v Itálii. Příznivci bojových sportů tam rozjeli projekt "Podpoř svého trenéra, abys ses měl potom kam vrátit". Trenéři, kteří se tím živí, musí platit nájem a často ještě hypotéku, to mají v současnosti velmi obtížné. Jejich klienti vidí, že pokud kvůli pandemii zkrachují, nebudou se mít oni sami kam vrátit. Začali tedy tuhle akci na podporu trenérů, kdy jim například uhradí měsíční permanentku, přestože je tělocvična zavřená. Přišlo mi to jako dobrý nápad s tím, že bych to u nás rozšířil na provozovatele posiloven a obecně na trenéry fýzy, workoutu a podobných aktivit.

V jaké fázi nyní projekt je?
Mám kontakt na několik grafiků a trenéři z posiloven mi dodali fotky. Z toho dáme dohromady jeden, dva, maximálně tři plakáty. Sdílet je pak budeme přes Facebook a Instagram.

Budou obsahovat i bankovní účty kam mají lidé posílat příspěvky?
Bankovní spojení tam dávat nechci. Bude pravděpodobně zveřejněna výzva na oslovení svých trenérů. S nimi se pak každý dohodne na konkrétní formě podpory. Hlavním cílem je šířit tuto myšlenku. Lidé jsou v dnešní situaci velmi solidární, věřím, že to bude mít úspěch.

Akce je omezena jen na Kolínsko?
Není, chci ji propagovat v rámci celé České republiky.