„Chtěl bych poděkovat klukům, že udrželi nervy a utkání dohráli. Osobně přeji arogantnímu rozhodčímu Čurdovi, aby si na něm někdo ukončil kariéru,“ uvedl nazlobený kapitán Kolína Lukáš Slezák.

Kolín dvě kola před koncem základní části divizní skupiny A již nemohl pomýšlet na postup do play off, tak si chtěl duel užít. Neužil. 

„K zápasu jsme odjížděli s vědomím, že už nám o nic nejde a chtěli si zahrát pěkný futsal s vedoucím týmem tabulky. Nakonec jsme však odjížděli plní vzteku, protože to, co s námi provedl pan rozhodčí Čurda nemá obdoby,“ rozčiloval se Lukáš Slezák.

„Domácí začali pěkně od podlahy, rychle jim přibývaly fauly, a to i přesto, že rozhodčí pískali jen zlomek faulů na nás. Herně i brankově jsme se domácích drželi až do konce poločasu, kde opět po několika neodpískaných faulech pustil rozhodčí dva domácí hráče do brejku na osamoceného brankáře a bylo z toho vedení 5:3. Již předtím rozhodčí Čurda stále vbíhal do hřiště a vyhrožoval třem našim hráčům vyloučením,“ podotkl Slezák.

Jeho dvojí metr nakonec donesl Zdeněk Hejduk, který byl chvíli po změně stran vyloučený.

„Na začátku druhé půle po dvou po sobě jdoucích nepísknutých faulech na Hejduka se ozval, a k překvapení všech v hale se pakoval do kabiny s červenou kartou,“ kroutil hlavou kolínský kapitán.

Kolín se nevzdal a i v oslabení Turnovu zatápěl. Na lídra to však nestačilo.

„V oslabení jsme inkasovali branku na 6:3. Nevzdali jsme se, opět snížili a opět si vzal slovo rozhodčí. Při brance domácích byla evidentně posunutá branka a rozhodčí Čurda to vyřešil šalamounsky, jako kapitánovi mi dal vybrat, buď uzná branku, nebo nám vyloučí brankáře. Neslýchané. Potom jsme ještě snížili na 7:6, ale síly na zvrat už jsme neměli,“ dodal naštvaný Lukáš Slezák.

Poslední utkání sezony odehraje Kolín v sobotu doma. Od 19.15 hodin hostí v hale Stap Ústí nad Labem.

Branky: Slezák 2, Kovařík 2, Hejduk, Seifert. Poločas: 5:3.
SKP Kolín: Pluhař – Seifert, Hejduk, Kopecký – Slezák, Kovařík, Jehlička.