První závod nazvali organizátoři Okruhy Záboří a startuje v sobotu 18. července 2020 ve 13.00 hodin. Jeho délka bude 168 km a cyklisté budou soupeřit mezi obcemi Záboří – Lažánky – Jindřichovice – Bratronice – Čečelovice - Záboří. Dvanáctikilometrový okruh je čeká celkem čtrnáctkrát, závod se jede za úplné uzavírky komunikací pro veřejnou dopravu.

Druhý závod jsou tradiční Okruhy Lidice. Pojede se v neděli 19. července 2020, start v 11.00 hodin, jeho délka činí 99 km. vše na tříkilometrovém okruhu v Lidicích, který cyklisté zdolají 33 krát. I tady se pojede za úplné uzavírky komunikací pro veřejnou dopravu.

Celková délka seriálu závodů je 267 km. Podrobnosti najdete na www.mcezlidice.cz.

Historie závodu Lidice

Existence tohoto nejdéle fungujícího českého etapového závodu je datována k roku 1961, kdy parta nadšenců uspořádala závod po středočeských silnicích. Tento závod se konal pravidelně do roku 1966. Potom se tradice závodu na pět let přerušila.

V roce 1972 přišel s nápadem obnovit závod Miroslav Kolín z oddílu Sparta Doly Kladno. Během šesti let, kdy cyklisté oddílu Sparta Doly Kladno závod pořádali, si získal mezi cyklisty oblibu a popularitu. Pořadatelství závodu převzal tehdejší MěstNV Kladno. Technicky ho začali zajišťovat cyklisté z Lokomotivy Kladno.

V roce 1990, kdy přestal fungovat stranický úkol pro kladenské továrny, doly a menší podniky podílet se na pořádání závodu, hrozil jeho zánik. Vznikl nápad založit občanské sdružení Společnost CYKLO LIDICE, které bude vystupovat jako pořadatel. Technickou podporu začali zajišťovat cyklisté z Příbrami. V tomto složení je závod pořádán i nadále.