Ličartovský se ukázal jako správný žolík

Kolín /FOTOGALERIE/ – Černá série skončila. Basketbalisté Kolína se po čtyřech porážkách v řadě v nejvyšší soutěži dočkali konečně vítězství. V 15. kole Kooperativa NBL porazili na domácí palubovce USK Praha 73:58.

23.11.2014

Z utkání BC Geosan Kolín - USK Praha (73:58).Foto: Ivana Koláčná

„Toto vítězství jsme potřebovali. Snad hráče nakopne k lepším výkonům," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Zápasy Kolína na domácí palubovce nejsou přehlídkou střeleckých manévrů. Svědčí o tom třeba to, že pouze ve dvou duelech překročil Kolín osmdesátibodovou hranici. A že ji nepřekročí i tentokrát, ukázal již úvod.

Prvních pět střeleckých pokusů se minulo účinkem. Dramatickou první čtvrtinu nakonec vyhrál pražský soupeř o jeden bod. V té druhé navýšil své konto již na desetibodový rozdíl. To běžela čtrnáctá minuta. Pak se však do hlavní role pasoval Ličartovský. Protivníka drtil zejména svými trojkovými pokusy. A když se k němu přidal Horák, Kolín vedl o poločase o tři body.

Po změně stran domácí hráči trpělivou hrou postupně navyšovali své vedení. Opět přitom byl skvěle střílející Ličartovský. Ten během zápasu proměnil šest trojek ze sedmi.
Ve čtvrté čtvrtině se sice hosté několikrát dostali na dostřel, když ztráceli šest bodů, jenomže Ličartovský měl prostě svůj den. Když bylo potřeba, trefil přesně. Především díky jeho zásluhou Kolín porazil USK Praha o patnáct bodů.

Letošní bilance obou soupeřů je vyrovnaná 1:1.

„Dnešní zápas jsme vyhráli zejména dobrou obranou. Byl to první zápas, kdy jsme hráli dobrou obranu celých čtyřicet minut. V útoku to nebylo až tak dobrý. Kluci ale bojovali a chtěli vyhrát.  Druhý poločas nám vyšel v obraně i útoku. Zvedl nás Ličartovský, který odehrál nejlepší zápas v sezoně. Pomohli nám také diváci," podotkl Benáček.

Body: Ličartovský 24, Chán 13, Hammond 10, Horák 8, Field 7, Faifr 5, Machač 4, Sýkora 2 – Nikolić 13, Peterka 11, Krusić 10, Slavík 10, Mareš Michal 4, Feštr 3, Šafarčík 3, Grunt 2, Křivánek 2. Rozhodčí: Lukeš, Paulík, Večeřa. Střelba za 2 body: 40/19:43/21. Trojky: 20/8:20/4. TH: 12/11:6/4. Doskoky: 34:30. Chyby: 17:21. 5 chyb: 37. Krusić, 39. Grunt (oba USK). Průběh: 13:14, 33:30, 51:43. Diváků: 580. Nejlepší hráč: Ličartovský (Kolín).

23.11.2014

Petr Korál pokřtil kapele Benefit novou desku, asistovali u toho Blue Bucks a Telegraf.
129

OBRAZEM: Petr Korál pokřtil kapele Benefit novou desku

Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie.
14

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Kolínsko - Jak vypadaly parlamentní volby v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni?

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Kolínsko - Také druhý den voleb do poslanecké sněmovny provázela na Kolínsku hojná účast voličů. Přes 50 % hlásily volební komise v sobotu dopoledne v Polepech, Zásmukách, Doubravčanech a řadě dalších míst.