„Máme z vítězství v Pardubicích radost. Už dlouho jsme tady nevyhráli, vlastně obecně jsme už dlouho nevyhráli," řekl s úsměvem trenér Kolína Predrag Benáček.

„Dneska jsme to zlomili a všichni máme opravdu radost. Nebylo to vůbec jednoduché, hráli jsme bez Bakiče a prakticky bez Ládi Horáka, proto je naše vítězství ještě cennější," dodal.

Kolín se soustředil hlavně na tři věci: první byl útočný doskok soupeře. To mu nevyšlo. Pardubice měly 17 útočných doskoků. „Dále jsme chtěli ubránit rychlý protiútok domácích a myslím, že to jsme splnili, nedostávali jsme tolik lehkých bodů. Dále jsme se soustředili hlavně na Walla, protože kdykoliv jsme prohráli s Pardubicemi, on byl jedním z nejlepších hráčů, dával nám hodně bodů. Dneska Lee Skinner odvedl obrovskou práci v obraně Walla, který nedal za první poločas ani bod a nechytl se ani ve druhém poločase. Když se k tomu přidalo, že svůj nejlepší zápas neodehrál ani Pandula, který vždycky Kolín zlobí, ať hraje za kterýkoliv tým, tak se nám otevřela obrovská šance, abychom vyhráli. My jsme toho využili a na konci šťastně zvítězili," potěšilo Benáčka.

Hlavními tahouny kolínského vítězství byli Lee Skinner, který zaznamenal 18 bodů a 10 doskoků. Výborně mu sekundoval Garret Kerr, autor 15 bodů a 10 doskoků.

„Gratuluji Kolínu k vítězství. Myslím si, že si zasloužil vyhrát, protože hrál lépe než my," přiznal trenér Pardubic Levell Sanders.

„Hráči Kolína dělali všechno, co potřebovali udělat. Také říkali, že měli štěstí, ale já si nemyslím, že měli štěstí, prostě hráli dost dobře na to, aby nás porazili," uznal Sanders.

MEDVĚDI VE STŘEDU HOSTÍ SOVY

Vítězství v Pardubicích je cenné, ale to už je minulost. Kolín ve středu čeká další duel ve skupině A1. Od 17.45 hodin hostí v hale Spojů USK Praha.

„USK je tým, který má od Vánoc skvělou formu, stále vyhrávají. Nám navíc nekončí problémy se sestavou, v Pardubicích si znovu obnovil zranění Adam Číž a určitě nebude hrát. I tak chceme podat co nejlepší výkon a vyhrát," hlásí Predrag Benáček.

Do konce nadstavby chybějí tři kola a Kolínu patří šestá příčka. Sovy letos hrají skvěle, zatím jim patří čtvrtá příčka, ale stále zle dotírají na třetí Děčín.

„Víme, že by se ještě dalo vyskočit na páté místo, ale nehodláme se k tomu nijak upínat, není to náš hlavní cíl. Především chceme pokračovat ve stoupající tendenci naší formy a být dobře připravení na play-off," zdůraznil Benáček.