„Wizzard z minima vytěžil maximum a každou naši hrubku potrestal," posteskl si trenér Michal Škopek.

„Čím víc jsme se snažili, tím více chyb jsme následně vytvářeli. Rozhodující moment přišel v první části druhého poločasu, když hosté dokázali v rychlém sledu vstřelit tři branky, otočit tak skóre, které si již pozornou obrannou hrou pohlídali až do konce utkání a navíc ještě dál těžili z naší bezzubé snahy zvrátit výsledek. Hráči se musí nad sebou zamyslet. Někteří bohužel preferují jinou aktivitu a ti, kteří jdou hrát, musí více přemýšlet takticky a hrát pozorněji. Jinak nemáme s nikým šanci," podotkl Škopek.

Kolín měl v závěru sezony problém se sestavou. Téměř pokaždé hrál v jiném složení. Výjimkou nebyl ani tento zápas.

„Do předposledního utkání v této sezoně jsme vstoupili 
s úplně novou sestavou. Především útok doznal velké změny. Po sedmi letech se zde sešla kdysi druholigová dvojice Hovorka – Váňa. Oslovil jsem Tomáše Hovorku, našeho dlouholetého kapitána, nyní kapitána B týmu s tím, že nás je málo, aby vypomohl 
v A týmu a že mám pro něho velké překvapení, což bylo angažmá našeho bývalého hráče Petra Váni, který odešel do ligového Benaga, kde odehrál spoustu prvoligových zápasů. Vloni ještě patřil k oporám ligového Hradce Králové, ale celou letošní sezonu jsme se snažili o jeho získání z Benaga zpět, to se nám nakonec podařilo, ale až nyní. Tato dvojice nic nezapomněla ze své sehranosti a především v prvním poločase s podporou obránců zatápěla hostující obraně. Ve druhé útočné dvojici nastoupil zkušený Kudláček z B týmu a mladý Vrána, který k nám přišel na hostování z pražské Slavie. Tomu se také v prvním poločase dařilo a nahrál na první dva góly," dodal Michal Škopek.

Kolín i přes porážku zůstal na čtvrtém místě divizní tabulky. Udrží se na něm i po posledním duelu, který odehraje v neděli od 11 hodin na palubovce devátého týmu Čechie Slaný?

Branky: Hovorka, Váňa, Navrátil, Kudláček, Šváb. Poločas: 4:3.
Sestava: Cincibus – Škopek, Šváb, Hejduk, Navrátil – Hovorka, Váňa, Vrána, Kudláček – Macháček.