„Filip ukázal, že je velmi talentovaným závodníkem,“ uznal předseda klubu Josef Kohout. Dejda zahájil svoji pouť v soutěži družstev, kde dokázal stanovit nový světový a národní rekord (623 kuželek) a dotáhnout tak družstvo ke stříbrným medailím. „Světový rekord mu ale vydržel pouze tři čtvrtě hodiny, protože pak mu ho sebral německý závodník Mattias Mosser,“ podotkl Kohout, který na dálku s napětím sledoval bitvy ve Steel Areně.

Dejda pak se Stloukalem nastoupil v soutěži dvojic. A zde se radoval z prvního zlata. „Výkonem 611 kuželek stanovil další národní rekord ve dvojicích,“ upřesnil Kohout. Kolínský talent poté bojoval s Johnovou v soutěži mixů. Tento pár došel v KO systému až do finále, kde podlehl německému páru.

Nejlepšího výsledku dosáhl Dejda mezi jednotlivci. Přestože zaznamenal nejlepší výkon na mistrovství (630), stačilo to „pouze“ na druhé místo.

Parádní představení ale Dejda rozehrál v kombinaci, kde se sčítají výkony ze soutěže družstev, tandemu a jednotlivců. Ze všech konkurentů si vedl nejlépe a po zásluze si na krk pověsil druhou zlatou medaili. Navíc v novém národním rekordu. „Mezi kuželkáři se tato soutěž hodnotí nejvýš,“ uznal Kohout.

Jedinou disciplínou, kde Dejda vyšel naprázdno, byl sprint. To ho ale nemusí mrzet. „I tak mu patří za skvělou reprezentaci velké uznání,“ uzavřel Kohout.