Hned v první lajně, ve které se za Kolín představili Šnejdar (522) – Němec (525), byl k vidění kuželkářský paradox. Němec totiž zvítězil na dráhy, za což si připsal bod, i když v počtu poražených kuželek byl o 32 horší. Také Šnejdar přidal bod a k tomu navíc 20 kuželek.

Z fotbalového utkání okresního přeboru Ratboř - Polepy
OKRES: Střelci se o víkendu činili. Zaznamenali 45 gólů

„Po první lajně jsme sice vedli 2:0 na body, ale prohrávali o 12 kuželek a utkání tak bylo stále otevřené,“ glosoval úvodní část střetnutí vedoucí Kolína Jan Pelák.

Do prostřední lajny byli v kolínském dresu nominováni dorostenec Moučka, který si již za A tým zahrál v závěru loňské sezóny a Brachovec, který je v Kolíně na hostování z Kostelce nad Černými lesy a prošel si tedy třetiligovým křtem.

Moučka si na první dráze vytvořil dostatečný polštář v kuželkách, který až do konce svého souboje udržoval a získal tak po výkonu 517 svůj první třetiligový skalp soupeře.

Brachovec hrál se svým soupeřem vyrovnanou partii, ale v koncovce poslední a v tomto souboji rozhodující dráhy, měl méně štěstí než soupeř a i přes nejlepší kolínský výkon (542) prohrál.

„Po druhé části utkání jsme vedli 3:1 na body, ale stále jsme o 8 kuželek prohrávali. Kuba Moučka nás všechny potěšil svým výkonem i ziskem bodu, a tak jsme měli v poslední lajně o to větší motivaci,“ doplnil Pelák.

Vše měla rozhodnout poslední kolínská dvojice Pelák – Švorba. Oba domácí hráči první dráhu vyhráli, aby druhou pustili soupeřům. Přičemž Švorba točil na 310 a zdálo se, že má zaděláno na magickou šestistovku.

Zbývající dvě dráhy si oba hráči s větším či menším přehledem pohlídali a zvítězili. V závěrečných hodech mezi oběma domácími hráči mohli diváci sledovat přetahovanou o to, kdo se stane nejlepším hráčem utkání.

Ilustrační foto.
Býchory nezvládly ani druhé derby. Pečkám vystřelil tři body Holub

Nakonec se jím stal Pelák (583) a Švorba zakončil své představení s o kuželku horším výkonem a na rozdíl od svého týmového kolegy se do nejlepší šestky kola neprobojoval.

Kolín nakonec zvítězil jak na body (7:1), tak i na kuželky (+65), připsal si 2 body do tabulky a minimálně do 2. kola bude na stříbrné příčce.

„Přestože výsledek vypadá poměrně jednoznačně, bylo utkání po dvou třetinách značně vyrovnané. My jsme sice vedli 3:1 na body, ale hosté vedli o 8 kuželek, takže drželi 2 body za celkově vyšší výkon. Naštěstí naši dotahováci, Pelák se Švorbou, splnili vytčený cíl a oba vyhráli. Pelák se svým výkonem dostal i do nejlepší šestky kola. Takže nakonec spokojenost,“ okomentoval výsledek utkání doyen týmu Mirek Šnejdar.

Sestava a výkony Kolína: Šnejdar 522 (+20, 2:2), Němec 525 (-32, 2,5:1,5), Brachovec 542 (-13, 2:2), Moučka 517 (+17, 3:1), Pelák 583 (+36, 3:1), Švorba 582 (+37, 3:1).

(Pavel Holoubek)

ČFL B, 7. kolo: FK Mladá Boleslav B - SK Sparta Kolín (1:2), 17. 9. 2023
Kolín po třech porážkách zabral. Vyzrál na Mladou Boleslav