KK Kolín – TJ Tesla Pardubice 3:5 (3225:3278)

„Museli jsme se vyrovnat s absencí nemocného Němce, kterého nahradil Mierva. Ten již ale měl v nohách derby s Kutnou Horou za naši rezervu, což jeho výkon přeci jen poznamenalo a bohužel se mu soupeře tentokrát porazit nepodařilo. Kolínský prapor tak držel souběžně hrající Pelák, který předvedl, jak se později ukázalo, nejlepší výkon utkání,“ okomentoval první část utkání Vojtěch Zelenka, jeden ze dvou mladíků v kolínském dresu.

Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1 na pomocné body, ale Pardubice vedly o 2 kuželky.

„Ve druhé třetině utkání byl k vidění kuželkářský paradox, kdy Šnejdar sice prohrál na kuželky, ale zvítězil 3:1 na dílčí body, a získal tak druhý pomocný bod pro náš tým. Zelenka sice na dráhy remizoval, ale bohužel podlehl poměrně vysoko soupeři v kuželkách,“ řekl vedoucí kolínského družstva Jan Pelák.

Stav na body tak byl stále vyrovnaný (2:2), ale hosté zvýšili náskok na 43 kuželky.

„Nezbylo nám, než se spolehnout na naše „dotahováky“, kteří nám již několikrát v sezoně zajistili body. V poslední lajně sice dokázal druhý mladík v naší sestavě, Holosko, v napínavém závěru porazit soupeře o 6 kuželek a získal třetí pomocný bod, ale Švorbovi se bohužel nepodařil zachytit nástup pardubického hráče a poprvé v sezoně v domácím utkání soupeři podlehl,“ dodal viditelně zklamaný Pelák.

Při remíze 3:3 na pomocné body rozhodoval o vítězi vyšší počet poražených kuželek. Prohra Kolína o 53 kuželky v celkovém součtu všech hráčů znamenala, že 2 prémiové pomocné body si na své konto připsaly Pardubice a zvítězily.

Díky překvapivé porážce se KK Kolín propadl z 5. příčky na 6. místo a naopak Pardubice se posunuly na 10. příčku, zajišťující setrvání v soutěži.

V 9. kole zajíždí KK Kolín tuto sobotu do Hořic a poté 3. prosince do Benešova. Podzimní část zakončí kolínští kuželkáři domácím zápasem na kuželně v Kutné Hoře, kde budou hostit v sobotu 10. prosince od 13 hodin Žižkov Praha.

Sestava a výkony Kolína: Mierva 520 (-35, 0:4), Pelák 576 (+33, 2,5:1,5), Šnejdar 534 (-12, 3:1), Zelenka 514 (-29, 2:2), Holosko 547 (+6, 2:2), Švorba 534 (-16, 2:2).

(Pavel Holoubek)