V Austrálii jste vyhrál závod na pět kilometrů, který byl ale především charitativní. Jak velká byla z vašeho pohledu konkurence?

Konkurence určitě nebyla nijak světová, ale v Austrálii běhá veliká většina, takže tam konkurence byla. Já jsem ten závod běžel především sám proti sobě, abych zaběhl slušný čas a chtěl jsem se ujistit, že je trénink na dobré cestě.

Berete to jako přípravu na další závody? Co vás v nejbližší době čeká?

Určitě ano. Teď se soustředím na kvalifikační závod na Mistrovství Austrálie za týden. Díky tomuto závodu jsem teď dost sebevědomý a vím, že mám na to se kvalifikovat.

Do Sydney jste odešel za studiem trenérství a také kvůli výborným podmínkám na přípravu v triatlonu. Chtěl jste se v Austrálii zlepšovat. Jak se vám to daří?

Podmínky jsou tady téměř perfektní. Hlavně tím že se vyhnu české zimě a tak i velké pravděpodobnosti na menší zranění z chladu, takže můžu být konsistentní v tréninku a tak se co nejvíc zlepšit. I když mi trochu chybí les za barákem, kde jsem moc rád běhal. Trénuji tady s místním klubem a i když mi dávají dost zabrat, jsem rád, že mě tlačí kupředu. Je to dřina, ale mám to rád.

A co studium?

Ve škole to mám moc rád, obzvlášť jsem si oblíbil hodiny jógy, která mi moc pomáhá se soustředěním a protahováním. Každý týden nám tu přednáší profesionální sportovci, kteří ví, o čem mluví a tak je vždy s údivem moc rád poslouchám. Krom toho máme ve škole sportovní laboratoř, takže se můžu různě testovat, kam až můžu posunout svoje fyzické výkony.

Jak jste v Austrálii dlouho a jak se vám líbí?

V Austrálii jsem asi dva měsíce. Moc se mi tady líbí, hlavně proto, že je to tady ráj pro sport.

Vy jste reprezentantem v triatlonu. Jaké jsou vaše sportovní cíle?

Vyhrát olympijské zlato.

Nestýská se vám po domově? Jak často jste v kontaktu s rodinou?

Stýská. Mám slabší chvilky, ale nechci, aby mě to ovlivňovalo v tréninku, kvůli kterému jsem tady primárně. S rodinou jsem v kontaktu, i když velký posun času to moc neusnadňuje.

Určitě vám daleko od domova pomáhají sociální sítě. Sledujete třeba sportovní dění u vás doma v Kutné Hoře?

Určitě. Většinou mi píší kamarádi, co se v Kutné Hoře děje nového.

JIŘÍ STRÁNSKÝ

Bydliště: Kutná Hora
Narozen: 20. února 2001
Záliby: skauting
Oblíbené jídlo: palačinky
Oblíbené pití: studená voda
Oblíbená hudba: Hop Trop