Víkendový program bude bohatý. V sobotu se jedou závody XCE, což jsou eliminátory. Závodníci absolvují okruh dlouhý zhruba osm set metrů. Nejprve jsou na programu rozjížďky, které vytvoří pořadí, a pak už se jezdí vyřazovacím způsobem.

V neděli se pojede hlavní závod Cross Country, jehož nejdelší okruh měří 3,6 kilometru. Počet kol stanoví v neděli rozhodčí dle klimatických podmínek. Hlavní pořadatel závodu Ivan Sova přiznal, že došlo na trati k drobným úpravám: „Okruh jsme o dvě stě metrů zkrátili. Šlo o dva výjezdy. Trasa bude rychlejší, tak asi dostanou závodníci o jedno kolo navíc. Asi mě nebudou mít rádi. Můžeme očekávat osm až deset kol."

Největším tahákem by měl být start olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého. Ten ale nad startem ještě váhá. Rozmyslí se podle toho, jak se bude cítit. „Ladí formu na Světový pohár v Novém Městě na Moravě, který se jede v květnu. Před závodem v Kutné Hoře vydal, že to je šedesát na čtyřicet, že by přijel," připomněl Sova.

CINK BUDE CHYBĚT

Startovat však bude Jaroslav Škarnitzl nebo Kristian Hynek. Ondřej Cink, který v Kutné Hoře vyhrál mistrovství České republiky startovat nebude. „Bohužel, už přestoupil na silnici," pokrčil rameny Sova.

Dalším adeptem na cenný kov, by měl být Tomáš Paprstka, jezdící v barvách kolínské stáje Epxres CZ Scott Team.

„Do Kutné Hory se těším. Ač je to první závod Českého poháru na horských kolech, počasí bude spíš cyklokrosové," uvedl Paprstka.

A jak se těší na případný souboj s Kulhavým?

„Konfrontace s ním by byla super, ale jestli přijede, to se ještě neví. Ale i bez něj bude konkurence veliká. Rozhodně je nač se těšit," dodal Paprstka.

PROGRAM

SOBOTA
XCE (eliminátor) žáci, žákyně, kadeti, kadetky, masters – kompletní závod začíná kvalifikačními jízdami a navazují ihned jednotlivými rozjížďkami (12:15 – 14:30)

NEDĚLE
žáci I, žákyně I (9:00)
žáci II, žákyně II (9:40)
kadeti, experti, masters (10:30)
junioři (12:00)
ženy/ U23, juniorky, kadetky (13:30)
muži elita/ U23 (15:30)