Kolínský tým prošel v létě obměnou nejenom co se týká kádru, ale také na trenérském postu. Predraga Benáčka vystřídal na lavičce Kolína Pavel Beneš, bývalý rozehrávač, který získal devět mistrovských titulů, doposavad působil v BA Nymburk.

V kolínském dresu již neuvidíme Garreta Kerra, Jimmieho Hunta, Chrise Dixona, Štefana Ličartovského a Lukáše Koláčného. Naopak se Kolínu povedlo přivést velmi zajímavé české hráče Vojtěcha Bratčenkova, Petra Dokoupila a Petra Šafarčíka, a také pivota z Černé Hory Miloše Pajoviće. Tato čtveřice tak doplnila Adama Číže, Lukáše Rovenského, Michala Vocetku, Bojana Bakiće, Pavla Harčára, Davida Machače, Lee Skinnera, Davida Bálka a Ladislava Horáka.

„Na start letošního ročníku KNBL se již opravdu těšíme. Družstvo Brna v přípravě svými výsledky prokázalo, že půjde o zcela jiný tým než vloni. Jsou velice kompaktní a mají vynikající jednotlivce. Očekávám velmi tvrdé utkání, o jehož výsledku rozhodne momentální forma obou družstev,“ uvedl před úvodním mačem sezony kouč kolínského celku Pavel Beneš.

V přípravě na sezonu odehrál kolínský tým celkem osm zápasů s bilancí pěti výher a tří porážek. Poslední přípravné utkání hrané v Jindřichově Hradci tým trenéra Pavla Beneše nezvládl a prohrál ho 73:88.

Brno v létě také vyměnilo realizační tým. Trenéra Zorana Helbicha vyměnil Dejan Jakara a jeho asistentem se stal Martin Vaněk. V Brně tak bude k vidění mladý, perspektivní tým, který určitě bude mít vysoké ambice.

A jen pro úplnost: pondělní střetnutí začne v 17 hodin.