Po roce se opět utkaly týmy Kolína a Českých Budějovic. Šlo o souboj dvou nejlepších celků po základní části. Kolín byl první, Budějovice druhé.

V semifinále měl Kolín velké problémy se čtvrtým Znojmem. Napínavou bitvu nakonec zvládl. O postupu rozhodl v prodloužení třetího zápasu. České Budějovice, naopak prošly semifinálovými boji hladce. Nad Brnem vyhrály 2:0.
Před finále byl mírným favoritem Kolín. Po základní části měl s Jihočechy příznivou bilanci 3:1. „Ani v jednom zápase nenastoupily týmy vlivem zranění v kompletní sestavě. Vše se změnilo až ve finále, kdy nastoupily oba celky v kompletních sestavách," podotkl Honzíček.

Souboj začal již dvacet minut před zápasem, kdy oba trenéři museli odevzdat rozhodčímu čtyřku, která bude začínat v útoku. Jelikož se oba týmy velice dobře znají, tak i tento krok byl částečně rozhodující. „Mě tento krok nevyšel, jelikož jsem chtěl postavení čtyřek obráceně. Mým cílem bylo postavení čtyřek tak, aby Tomáš Sládek šel na čtyřku Jakuba Bláhy, což nevyšlo, ale i tak náš cíl byl jasný, uhlídat v obraně zejména jejich dva nejlepší střelce, reprezentanty Jakuba Bláhu a Vlastu Krejčího. U čtyřky Matěje Kubíčka jsme chtěli začínat s Lukášem Filipem na doskoku, Radkou Břízovou na asistenci a o střelbu se měli starat buď Matěj Kubíček nebo Tereza Paďouková. Tato čtyřka hrála v útoku dobře a lépe plnila domluvenou taktiku a fungovala nám tady i komunikace. V obraně, i díky individuálním chybám Radky, což mě velice překvapilo, jelikož Radka celou sezonu podávala v obraně bezchybný výkon, jsme sice uhlídali Jakuba Bláhu, ale dostali jsme hodně košů od Veroniky Bínové a ve druhém poločase ani Lukáš Filip neuhlídal Petra Pešáka, který většinou taky plní pouze roli doskakujícího hráče.  U čtyřky Tomáše Sládka jsem byl velice nespokojen s výkonem v útočné fázi, jelikož tato čtyřka neplnila domluvenou taktiku a to ani po vystřídání a vůbec nenavázala na výkon z konce sezony a zejména z prvního semifinále. Ale nejvíc mi vadila komunikace této čtyřky, která nebyla žádná a více méně si každý hráč chtěl hrát podle sebe, což byla největší příčina našeho neúspěchu," uvedl Radek Honzíček.

Kolín začal taktickou bitvu lépe, když zásluhou Matěje Kubíčka šel do vedení, ale vzápětí vyrovnal Vlasta Krejčí. Poté si obě čtyřky vyměnily role a do útoku Kolína se dostala čtyřka Sládek, Martínek, Čermáková a Motáková. Tato čtyřka byla v semifinále v útoku lepší než čtyřka Matěje Kubíčka, ale ve finále se jí vůbec nedařilo a to zejména v komunikaci a plnění zadaných rolí. Když se k tomu přidaly individuální chyby Radky Břízové v obraně, tak měly Budějovice prvních patnáct minut navrch. Jedině díky střelecké formě Terezy Paďoukové držel Kolín alespoň nějakou naději a po patnácti minutách prohrával pouze o pět košů. O chvíli později přišlo střídání Kolína, když Tomáše Martínka nahradil Karel Königsmark a Radku Břízovou Denisa Čejková. Ve zbytku poločasu dokázal Kolín snížit ztrátu na tři koše a do kabin se šlo za stavu 7:10.

Po změně stran se dokázal Kolín přiblížit Budějovicím na rozdíl jednoho koše, a to zejména zásluhou Terezy Paďoukové a Denisy Čejkové, ale potom přišly zase dvě zbytečné chyby v obraně, a když se stále nedařilo v útoku čtyřce Tomáše Sládka, tak Budějovice opět odskočily na rozdíl čtyř košů. Toto vedení si kontrolovaly až do konce utkání, ve kterém nakonec vyhrály 21:17 a získaly po roční pauze mistrovský titul.

„V domácí soutěži jsme předváděli výborný korfbal a po 13 letech vyhráli základní část. V prvním semifinále jsme podali nejlepší výkon za celou dobu co A tým trénuji a vše vypadalo velice dobře, ale poslední tři zápasy už bylo z naší strany trápení a i díky štěstí jsme alespoň postoupili do finále. Teď si musím vyhodnotit příčinu našeho herního výpadku po prvním semifinále a poučit se z toho a připravit se na příští sezonu, kde bychom chtěli uspět na mezinárodní scéně na turnaji Europa Schild  a hlavně získat pro Kolín opět titul," konstatoval Radek Honzíček.

VKC Kolín - České Budějovice 17:21

Sestava a koše: Sládek 2, Martínek 0 (Königsmark 1), Čermáková 1, Motáková 1 – M. Kubíček 4, Filip 0, Břízová 0 (Čejková 2), Paďouková 6. Poločas: 7:10.