„Skvěle nám ve hře fungovala čtyřka Tomáše Sládka, která byla  produktivní v útoku. Dala dvě třetiny košů našeho týmu. A to byl základ k úspěchu, protože i velmi dobře bránila," uvedl trenér Radek Honzíček.

„Druhá čtyřka vedená Matějem Kubíčkem se trošku trápila v útoku, kde nebyla schopná tolik skórovat jako v minulých zápasech, ale na druhou stranu odvedla i velmi dobrou práci v obraně, kdy zejména Matěj Kubíček ubránil nejlepšího střelce Znojma Podzemského, který dal pouze jeden koš. Díky výborné obraně a  zejména skvělým útokům čtyřky Sládka jsme si dokázali v prvním poločase vytvořit pětibodový náskok, který jsme po celý druhý poločas kontrolovali a zápas drželi pevně v rukách. Jenom škoda, že jsme neproměnili další vyložené šance a že skóre nebylo výraznější. Ale i tak jsme rádi, že jsme dokázali vyhrát v nejkratším možném termínu," dodal Honzíček.

Kolín si na soupeře ale musí ještě počkat. Druhá semifinálová bitva mezi Českými Budějovicemi a Brnem je nerozhodná 1:1. Rozhodující duel se hraje v neděli na jihu Čech.

Sestava  a koše: Sládek 4, Š. Kubíček 3, Čermáková 1, Kolářová 4 – M. Kubíček 4, Schwarz 1 (Martínek), Motáková, Hurdálková 1 (Paďouková 1). Poločas: 6:11.