Prostějov – České Budějovice 21:22 (12:8)

Ve šlágru kola to dlouho vypadalo, že zvítězí dravé mládí nad zkušeností. Prostějov proti Českým Budějovicím diktoval na své palubovce v prvním poločase tempo hry a do šaten šel se čtyřbodovým vedením. Ve druhém dějství však Jihočeši zabrali a napínavý zápas otočili. Nakonec zvítězili o pouhý jeden koš.

„Prohrávali jsme dokonce 
o šest nebo o sedm. Pak však domácí trochu povolili. Jejich šikovní kluci si občas zkusili něco navíc, a to se jim vymstilo. Nám se začalo dařit a projevila se naše zkušenost. Výhra je pro nás velmi cenná. Ztratili jsme jen po remíze
s Brnem, které už má nějakou prohru. Aktuálně máme nejlepší výchozí pozici pro play off. Musím však pochválit i soupeře. Dobře se na utkání nachystal a jeho potenciál je velký. V budoucnu se bude porážet těžko," povídal budějovický reprezentant Petr Pešák, pro kterého utkání nedopadlo příliš šťastně. Hned na začátku si totiž poranil kotník a odstoupil ze hry.

Prostějov si připsal druhou prohru v sezoně. Střelecky ho potopila zejména dvojice Jakub Bláha s devíti koši a Vlastimil Krejčí s osmi. „Sami zatím nejsme schopní pochopit, proč jsme tak dobře rozehraný duel ztratili. Máme však střetnutí natočené, tak si ho pak zhodnotíme. Budějky začaly hrát na jejich klíčové hráče, kteří zápas rozhodli. Nám možná vedení trochu stouplo do hlavy. Určitě se projevila i naše nezkušenost. Máme však mladý tým a brzy jim porážku oplatíme," usmívala se prostějovská Nikola Ambrosová.

Nejlepší střelci: Vyroubal 5, Havlová 4, Zelinková 4 – Bláha 9, Krejčí 8, Klacková 3.

Kolín – Brno 10:33 (6:16)

O poznání klidnější klání se odehrálo v Kolíně. Domácí podle očekávání nepřekročili svůj stín a zaznamenali čtvrtou prohru v sezoně, která byla navíc i rekordní. O víc jak 23 košů Vemloudi ještě letos nepadli.

„Máme problém s poskládáním týmu a teď to bylo ještě umocněné. Tři kluci jsou na lyžáku v Alpách. Pořád někdo nemůže," povzdechla si kolínská trenérka Radka Čermáková.

„Nemohla jsem kvůli bolestem břicha nastoupit ani já, naštěstí jsme aspoň dali osmičku dohromady. Náš výkon byl tragický, i když musím říct, že se mi brněnský korfbal úplně nelíbí. Jsem zvědavá, jak si povedou na nadcházejícím Europa Cupu. V žádném případě však nechci Brno urážet," dodala zkušená korfbalistka, která nakonec do zápasu na posledních pár minut přeci jen zasáhla.

Brňané si tak před jedním 
z vrcholů sezony s chutí zastříleli. Už dnes je čeká úvodní duel při jejich druhé účasti na Europa Cupu. V Budapešti se ve čtvrtfinále utkají s katalánským mistrem CK Vallparadís.

„Od začátku zápasu s Kolínem jsme si vypracovali náskok, který jsme postupně navyšovali. Utkání jsme brali jako přípravu před evropským kláním, nechtěli jsme se nechat ovlivnit hrou soupeře. Pokoušeli jsme se hrát přesně tak, jak to máme v plánu ve čtvrtek. Nastoupili jsme i ve stejné sestavě, se kterou půjdeme do turnaje. V Maďarsku nám totiž bohužel bude chybět několik hráčů. Škoda, že jsme nehráli s někým silnějším. Kolín nekladl velký odpor. Na Europa Cup jsme už nažhavení, všichni máme velkou motivaci uspět," uvedl brněnský kouč Jakub Máša.

Další kolo nejvyšší soutěže pokračuje už o nadcházejícím, kdy se v sobotu střetne Kolín 
s Prostějovem a Znojmo s Českými Budějovicemi.

Nejlepší střelci: Motáková 4, Novotný 2, Paďouk 2 – Jonáková 7, Vávra 7, Jonáková 6.

Tabulka

1. České Budějovice⋌ 4  3 1  0  95:74  7
2. Prostějov⋌ 5  3 0  2 107:111 6
3. Brno⋌ 4  2 1  1 112:74  5
4. Znojmo⋌ 4  2 0  2  95:81  4
5. U 23⋌ 1  0 0  1  17:26  0
6. Kolín⋌ 4  0 0  4  46:106 0