VKC Kolín sehrál svůj první zápas proti týmu Prievidze B 6:1 (2:0) a potvrdil roli favorita beze zbytku. Velbloudi bez větších problémů svého soupeře porazili a udělali tak důležitý krok k postupu ze skupiny.

V druhém zápase se Vembloudům dařilo také proti družstvu Třeboně 8:0 (3:0). Soupeř z jihu Čech přijel především získat herní zkušenosti a po celý zápas nenašel proti hře kolínských hráčů účinnou zbraň.

Velmi vyrovnané zápasy odehráli hráči VKC proti posledním soupeřům ve skupině – Sokolu Moravská Třebová 2:1 (2:0) a Respu Kutná Hora 3:2 (2:1). V obou utkáních Kolín zvítězil tím nejtěsnějším rozdílem, a tak se kolínští museli o výsledek strachovat až do samého konce utkání. Kolín neztratil ani bod, vyhrál svou skupinu a postoupil ze skupiny z prvního místa a tím i z nejvýhodnější pozice do osmifinále.

V něm hráči Kolína narazili na družstvo Českých Budějovic 8:1 (3:1).

Velbloudi zvládli tento zápas skvěle a nedali soupeři důraznou a nátlakovou hrou žádnou šanci. Toto vítězství zaručilo hráčům Kolína boje o medaili. Semifinálový duel sehráli hráči Kolína proti MixTýmu Brno/Prostějov 5:1 (3:0). Velbloudi se do svého soupeře od začátku pustili, a přestože byl soupeř hodně houževnatý, proti rozjetým hráčům Kolína neměli šanci.

Kolín se ve finále střetl se Znojmem. Oba týmy prošly turnajem bez ztráty jediného bodu a zcela zaslouženě se tak v závěru sezony opět utkali tito dva tradiční soupeři také o titul korfbalového vítěze Českého poháru.

Hosté byli favoritem zápasu, ale Kolínští šli brzy do vedení o dva koše. Ale po několika chybách v obraně a neproměněných šancích v útoku však hosté srovnali skóre a těsně před přestávkou se poprvé ujali vedení. „Znojemští mají tradičně lepší druhý poločas a také tentokrát se této tradice drželi, i přes naši veškerou snahu,“ podotkl Čejka.

Hosté ze Znojma se stále více prosazovali a pestrou hrou „Velbloudy“ v této části zápasu přehrávali, což také dokázali podpořit navýšením skóre. Domácí se sice nevzdávali, ale rozdíl ve skóre se jim přes veškerou snahu již vymazat nepodařilo.

Ve vynikajícím utkání, hodném boji o korfbalový trůn nakonec MS Znojmo porazilo VKC Kolín 6:3 (3:2) a obhájilo tak titul vítěze Českého poháru v kategorii starších žáků.

Nejlepším střelcem Kolína na tomto turnaji byl Jakub Novotný s 12 koši.

Celkové pořadí

1. YMCA MS Znojmo, 2. VKC Kolín, 3. Respo Kutná Hora, 4. Mix Tým Brno/Prostějov, 5. TKC Děčín, 6. KCC České Budějovice, 7. Jiskra Třeboň, 8. KC Prievidza.