Utkání seniorů předvedlo slušně zaplněné tribuně krásný korfbal, který bohužel neměl šťastný konec pro kolínský tým. Vembloudi byli po celou dobu zápasu lepší a udržovali si mírný náskok. Znojmo se do vedení dostalo poprvé až v 58. minutě zápasu, a následující dvě minuty ukázalo, že šťastný koš reprezentanta Petra Malačky byl tím vítězným pro znojemský celek. VKC Kolín podlehl Modrým slonům ze Znojma 13:14. „Ze začátku se nám dařila taktika brzdit hru. Dokonce jsme poločas vyhráli 8:5, rozhodující bylo to, že i když jsme byli lepší, nedokázali jsme proměnit vyložené šance. Soupeř nakonec v závěru se štěstím rozhodl,“ řekl hrající asistent Radek Honzíček.

Další utkání svedlo proti sobě opět Kolín a Znojmo. V utkání o první místo dorostenecké extraligy začali lépe domácí a brzy vedli už o čtyři koše. Po změně stran začal Kolín náskok stahovat. Velmi hektická atmosféra ubrala na jistotě domácím a Kolín se dostal do vedení. Znojmo už nedokázalo zvrátit utkání na svou stranu a Vembloudi se stali mistry republiky. „Je to fantastický úspěch, protože Znojmo bylo favoritem,“ konstatoval poté jejich kouč Karel Königsmark.

„Zlom přišel v desáté minutě druhé půle, kde jsme skvělou obranou a rozhodujícími koši z dáli rozhodli o našem vítězství. Raritou bylo, že jsem patnáct minut před koncem zápasu žádal time out, ale rozhodčí mi ho nepískli, já jsme se rozčílil a byl za to vykázán na tribunu. Posledních patnáct minut to musel dokoučovat vedoucí mužstva Milan Čejka,“ dodal Königsmark.