Jezdecký klub má v Kolíně mnohaletou tradici a patří k nejstarším oddílům v ČR. Areál se nachází za nemocnicí na Kouřimském předměstí.

Klub je zaměřen především na výcvik začínajících jezdců a koní pro parkurové ježdění. Řada zkušených cvičitelů a trenérů mají za sebou mnoho dobrých výsledků. Krytá hala v areálu zajišťuje celoroční výcvik. Kvalitní povrchy a dobré organizační zajištění vždy do Kolína přiláká mnoho startujících z celé ČR, ale i ze Slovenska, zvláště pak z východního Slovenska, s kterým kolínští udržují mnohaletou spolupráci.

Kolín je v jezdecké veřejnosti znám ve spojení s pořádáním jezdeckých závodů pro ženy a dívky s názvem „Amazonka“. V letošním roce to bude již 14. ročník. Dále je to tradiční memoriál Václava Boháče, na počest zakladatele kolínského jezdectví a dlouholetého funkcionáře ČJF. Letos to bude 27. ročník. Nejsledovanější akcí je v posledních letech seriál ČSP, který se letos uskuteční v termínu 26. – 27. května. Po oba dva dny jsou soutěže zahájeny v 10.00 hodin.