„Chtěli jsme vyhrát, ale Ostrava si to zasloužila víc. Víc bojovala," přiznal trenér Kolína Predrag Benáček.

„Po utkání se Svitavami jsme si řekli, že pojedeme do Kolína vyhrát. A to se nám podařilo. Spokojenost je na naší straně, protože tahle výhra je pro nás velice důležitá. Klukům gratuluji," uvedl trenér Ostravy Dušan Medvecký.

Oba celky se od začátku střídaly ve vedení. Nikdy však nebylo větší než pětibodové. Když bylo Kolínu nejhůř, mohl se spolehnout na Ličartovského, který za první poločas proměnil čtyři trojkové pokusy. Dobře mu sekundoval i Bakič. Po dvou čtvrtinách vedli domácí o bod (43:42).

Po změně stran se hráči Kolína dlouho hledali. Téměř čtyři minuty nedali koš. Toho hosté využili a dostali do vedení o šest bodů (43:49).

K obratu zavelel trojkou Horák. Bodový příspěvek přidal Vocetka, McEachin a Skinner. Po třech čtvrtinách Kolín už opět vedl (60:58).

Drama pokračovalo. Skóre se nadále přelévalo z jedné strany na druhou. Lepší mušku nakonec měli hráči Ostravy. Minutu a dvacet čtyři vteřin před koncem vedli o sedm bodů (80:73). Fanoušci v hale Spojů už pomalu odcházeli. Ve výhru nevěřili. Málem se ale stal zázrak. Skinner čtyřmi body v rychlém sledu zadělal na drama. Do konce chyběla jedna minuta. Hosté si ale vedení udrželi. V závěrečných vteřinách ho ještě navýšili. Nakonec slavili výhru 85:80.

Kolín díky porážce klesl na sedmé místo tabulky Kooperativa NBL.

„Ostrava dnes zaslouženě vyhrála. Byla pořád blízko, nebo jen pár bodů za námi. Přišli jsme v závěru do vyrovnané koncovky, kterou jsme nezvládli, hlavně díky naší špatné obraně. Toto je již třetí utkání, kdy nemáme hráče, který by ubránil Kerra, ten nám dělá obrovské problémy. Prozatím na to nemáme řešení," posteskl si trenér Kolína Predrag Benáček. „Dnes jsme hráli bez šťávy, ani jeden z hráčů nezasprintoval v průběhu celého utkání do obrany, ani do útoku. Myslím si, že můžeme a chceme hrát ještě lépe," dodal Benáček.

„Příchodem dvou Srbů získala naše hra hlavu a patu. Tím, že Petr Bohačík je nemocný, tak se nám to trochu narušilo, nicméně kluci dneska odehráli výborný zápas. Pořád jsme byli Kolínu na dostřel, to bylo důležité, protože když se Kolín dostane do herní euforie, jak bylo vidět proti Opavě, kdy dal přes 40 bodů za čtvrtinu, tak je potom nezastavitelný. My jsme chtěli být pořád na dostřel, což se nám podařilo a šli jsme do celkem vyrovnané koncovky. Ubránili jsme Bakiće, který nám minule dělal velké problémy. Dnes jsme byli i produktivní v útoku, což kdysi nebývalo," konstatoval kouč Ostravy Dušan Medvecký.

„Nepodařilo se nám dostat do rychlejšího rytmu, abychom odskočili ve skóre. Trošku jsme se i trápili v útoku, zejména ve třetí čtvrtině, kdy nám tam nic nespadlo a ani jsme si nevytvořili žádné jednoduché zakončení, a to že Ostrava zůstala na dostřel, nás asi stálo vítězství. Já sám jsem udělal nějaké chyby v závěru," sypal si popel na hlavu autor 14 bodů Kolína Štefan Ličartovský.

„Myslím si, že dnes to bylo hlavně o naší vůli, protože my jsme opravdu strašně moc chtěli, byli jsme nahecovaní. Tým si dobře sedl po příchodu dvou Srbů, takže jsme si na hřišti začali více vyhovovat, než tomu bylo v předešlé půlce sezony. Hráli jsme koncentrovaně celých čtyřicet minut. Když nám něco nevyšlo, Kolín trochu odskočil, dal nějaký fastbreak, tak jsme tu sérii hned zastavili a to dnes rozhodlo, že jsme nenechali jít Kolín do žádného trháku a pořád jsme se drželi a na konci je přehráli. U nás panuje obrovská spokojenost," řekl po utkání rozehrávač Ostravy Adam Číž.

Body: Horák 17, Skinner 15, Bakič 15, Ličartovský 14, McEachin 6, Vocetka 5, Glover 4, Machač 4 – Kerr 23, Číž 14, Oluič 14, Igrutinovič 12, Bratčenkov 10, Koloničný 5, Klímek 4, Urbánek 3. Rozhodčí: Hošek, Lukeš, Kučerová. Střelba za 2 body: 46/22:46/25. Trojky: 25/8:18/5. TH: 16/12: 23/20. Pět chyb: 36. Machač (Kolín). Doskoky: 36:40. Diváci: 600. Průběh: 22:22, 43:42, 60:58. Nejlepší hráč utkání: Gareth Kerr (Ostrava).