„Rozhodl vstup do třetí čtvrtiny, kdy jsme okamžitě ztratili náskok, který jsme si vybudovali v první půli. Nevím, jestli nám došla šťáva… Když nebyl Adam Číž, stálo to hodně na Ondrovi Šiškovi. Pro nás je to smolná prohra,“ posteskl si trenér Kolína Adam Konvalinka.

„Ve druhém poločase jsme netrefili několik otevřených střel, kdybychom je dali, mohli jsme se přitáhnout ještě víc,“ dodal Konvalinka.

„Nejsme v ideální situaci, protože nám chybí dva velmi důležití hráči z první pětky, David Pekárek a Petr Šafarčík. Kolínu se vrátil Slavinskas, až do svého zranění jeho nejlepší hráč, a přišel nový cizinec Odomes, takže tento Kolín byl silnější než ten, který nás nedávno porazil v Českém poháru,“ podotkl trenér Pardubic Dino Repeša.

„My jsme od začátku bojovali, ale v prvním poločase si soupeř vytvořil menší vedení. Klíčem byl jeho útočný doskok, s nímž jsme měli obrovské problémy. Ve druhé půli Čolak se Štěrbou hráli víc z pozice 3 a udělali na doskoku dobrou práci, dohromady doskočili šestnáct míčů. Stejně tak naši rozehrávači Vyoral s Nealem měli důležité asistence, celkem patnáct. To byly klíčové detaily tohoto vyrovnaného zápasu,“ přiznal Dino Repeša.

Oba celky nastoupily do zápasu bez klíčových hráčů, Pardubice bez Pekárka a Šafarčíka, Kolín bez dirigenta Číže.

Lépe se s tím vyrovnali Medvědi, alespoň v první půli, ve které si udržovali mírný náskok. Po změně stran ale domácí přidali, třetí čtvrtinu vyhráli o deset bodů, čímž se zase oni dostali do výhody. A tu zužitkovali až do konce.

„Pardubice hrály tvrdě, myslím, že právě tvrdost a bojovnost rozhodla. My jsme sice prohráli, ale zápas nebo naši hru hodnotím pozitivně,“ řekl rozehrávač Kolína Ondřej Šiška.

„Den před zápasem přijel nový americký hráč a hned se ukázal skvěle, určitě nám do budoucna pomůže. Vrátil se také Slavinskas, který nám měsíc chyběl, takže sehranost v útoku nám trošku vázla. Až zapracujeme nového hráče a vrátí se kapitán Adam Číž, budeme nebezpečný tým. Nicméně porážky je škoda, protože ve skupině A1 bude každé vítězství velmi důležité, natož na venkovním hřišti. Pardubice byly k poražení,“ dodal zklamaný Ondřej Šiška.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půlce jsme nehráli špatně v útoku, ale byli jsme ospalí, nechali jsme si hodně doskakovat míče pod naším košem, bylo to od nás takové mdlé. Věděli jsme, že se jednoznačně musíme zlepšit a ve druhé půli hrát agresivněji. Začali jsme lépe doskakovat, lépe bránit a díky tomu jsme se dostali před Kolín,“ konstatoval pivot Pardubic Kamil Švrdlík.

Kolín na východě Čech představil nového hráče, Odomes sice zaznamenal 16 bodů, :ale šesté porážce Kolína v NBL v řadě nepomohl zabránit.

„Doufám, že tuhle sérii už brzy zlomíme a s návratem Slavinskase a posílením o Odomese se vrátíme ve skupině A1 do jiných vod,“ přeje si Adam Konvalinka.

Body: Vyoral 17, Čolak 15, Švrdlík 13, Neal 11, Potoček 10, Burda 9, Rikić 6, Štěrba 6 – Petráš 18, Odomes 16, Slavinskas 12, Lošonský 11, Jelínek 8, Šiška 8, Mareš 6, Stegbauer 3. Rozhodčí: Kučírek, Nejezchleb, Dombrovský. Trojky: 27/7:22/9. Střelba 2 body: 42/25:48/21. TH: 18/16:15/13. Doskoky: 39:37. Chyby: 16:18. Diváků: 915. Průběh: 15:22, 43:48, 67:62.