Letošní mistrovství Evropy v taekwondo se zúčastnilo přes 500 sportovců z 25 zemí Evropy. Českou reprezentaci tvořilo 41 reprezentantů spolu se třemi trenéry. Závodníci byli z celé České republiky a mezi nimi i žáci školy Silla z Kolína, kteří se postupem času stali již nezbytnou součástí reprezentačního týmu.

Největší hrdinkou nejen školy Silla, ale i celé české výpravy, se nepochybně stala trenérka školy Silla a legendární česká závodnice Radka Heydušková, která ve své veteránské kategorii (40 až 50 let) kosila jednu soupeřku za druhou a vybojovala zlato ve všech disciplínách, ke kterým nastoupila. Stala se tak mistryní Evropy v technických sestavách, silovém přerážení a secvičené sebeobraně.

V této divácky velmi atraktivní disciplíně se předvádí sebeobranné techniky  proti reálně vedeným útokům. Zde Radka závodila společně se svými dvěma žáky – Michalem Vavrincem a Janem Radinou v roli „padouchů".

A tito dva mladí Čeští reprezentanti z kolínského oddílu školy Silla, kteří působí v reprezentaci již třetím rokem, společně nově s „třetím mušketýrem" Davidem Kopeckým vybojovali další cenná medailová umístění pro Českou republiku. Tato nerozlučná trojka se poprala se závody, jak nejlépe dovedla.

Jan Radina nejprve získal čtvrtou zlatou medaili pro kolínské taekwondisty jako člen seniorského týmu v soutěži technických sestav.  Později vybojoval s Vavrincem a Kopeckým druhé místo v prestižní kategorii sebeobran seniorů, kde nestačili jen na reprezentaci Ruska.

Poté  Michal Vavrinec spolu s Davidem Kopeckým a Janou Kovářovou (Sonkal Praha) vybojovali třetí místo v kategorii smíšených sebeobran. Kopecký si navíc vyzkoušel, jaký je to pocit poprat se sám za sebe v nejtěžší váhové seniorské kategorii nad 85 kg. „Již samotná nominace byla pro mě velká čest," přiznal David Kopecký.

Ten narazil na velmi zkušeného závodníka z Anglie, který navíc měl i podstatně větší hmotnost. Toho se však vůbec nelekl a vletěl do zápasu v absolutní pohodě a předvedl opravdu vyrovnaný a krásný „fight".

Příjemným a pěkným překvapením bylo také to, že Radinu a Kopeckého nasadili reprezentační trenéři do týmového sportovního boje a mohli tak poměřit své síly s běloruským výběrem.  Ale porazit domácí silně favorizovaný tým se jim přes veškerou snahu nepodařilo.

Posledním zástupcem školy Silla z kolínského oddílu byla Veronika Černovská. Mladá juniorka si vyzkoušela premiérovou účast na mezinárodních závodech a získala nominaci pro sportovní boj nejtěžší váhové kategorie, kde podlehla ruské závodnici  o postup do finále a musela se tak spokojit s bronzovou medailí.

Chuť si však spravila v soutěži týmových speciálních technik, kde společně  vybojovali titul mistryň Evropy a pátou zlatou pro kolínské taekwondisty.

„Pro Českou republiku a i pro školu Silla to byly jedny z nejlepších závodů za poslední řadu let," přiznala Radka Heydušková.

Celkově se výběr České republiky umístil jako třetí v celkovém pořadí z 25 zemí s počtem 19 zlatých, 15 stříbrných a 21 bronzových medailí. „Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci, kterou dělají dobré jméno jak českému taekwondo ITF, tak i České republice na mezinárodním poli," dodala Radka Heydušková.