A právě ona dosáhla na šampionátu největšího úspěchu v individuálních disciplínách – získala titul mistryně Evropy ve sportovním boji mladších juniorek do 70 kg!

„Od dětství se mi líbily bojové sporty, a tak když jsem v devíti letech viděla s rodiči náborovou exhibici školy Silla, rozhodla jsem se pro tento sport a už u něj zůstala," uvedl sympatická závodnice, která před pár dny oslavila šestnácté narozeniny.

Vždy se jí líbil Jackie Chan v rolích akčních bojových hrdinů a jeho perfektní techniky pro ni byly motivací se dál zlepšovat. Třeba i proto z pěti sportovních disciplín dosáhla Petra jednoznačně největších úspěchů ve sportovním boji.

Na šampionátu totiž nastupovala ke sportovním bojům už jako úřadující mistryně světa v téže věkové i váhové kategorii. A právě proto na rozdíl od podzimního mistrovství světa v Itálii cítila před zápasy mnohem větší nervozitu.

Cestou ke zlatu musela postupně vyřadit výborné soupeřky z Řecka, Ruska, Ukrajiny a ve finále se utkala s druhou reprezentantkou Ruska.

„Petra navenek působí velmi klidným a tichým dojmem, rozhodně není žádný nervák a také proto sportovní boje tak dobře zvládá," říká hlavní trenérka Radka Heydušková.

Tím ale úspěchy Petry na evropském šampionátu nekončí. Vedle zmíněné zlaté vybojovala také stříbrnou medaili ze speciálních přerážecích technik týmů.

Zde na ní ležela hned dvakrát velká odpovědnost za výkon celého týmu. Nejprve musela „dát" nominační techniku a později při rozeskakování o druhé místo dokázala dokopnout předepsanou technikou na desku ve výšce, na kterou již zástupkyně soupeřčina týmu nedosáhla.

V individuálním závodě speciálních technik jí štěstí nepřálo, rozhodčí jí neuznali dvě techniky a tak na medailové umístění nedosáhla.

Druhým ze „Silláků" z Kolína, který vybojoval zlatou medaili, byl Michal Vavrinec. Ten kraloval v týmových technických sestavách seniorské kategorie. A se stejným týmem dosáhl na parádní druhé místo v týmovém silovém přerážení.

Třetí úspěšnou závodnicí byla Martina Kopecká, která získala dvě stříbrné za týmové technické sestavy a za týmové speciální přerážecí techniky, a jednu bronzovou za týmový sportovní boj.

V individuálních disciplínách chyběl Martině k medailovým umístěním kousek štěstíčka.

„Světová i evropská špička taekwondo ITF je stále vyrovnanější a tak rozhodují ve výsledku opravdové maličkosti," podotkla hlavní trenérka Radka Heydušková.

Česká reprezentace na tomto evropském šampionátu dosáhla se ziskem 16 zlatých, 12 stříbrných a 18 bronzových medailí historicky nejlepšího umístění. Skvělé výkony jednotlivců i týmů ji vynesly na celkově druhou příčku za vítěznou ruskou federací!