Snažili se uspět, ale v konkurenci 801 závodníků ze 33 zemí to neměli vůbec jednoduché. Výsledkem jejich úsilí bylo pět cenných kovů v individuálních disciplínách a devět medailí v týmových disciplínách.

Letos se „Silláckou“ nejúspěšnější závodnicí stala starší juniorka Petra Jíchová, která vybojovala dvě stříbrné medaile – jednu za sportovní boj (70 kg) a druhou za speciální techniky ve výskoku.

„Stříbro mě trošku mrzí, protože zlato bylo na dosah. S ruskou závodnicí jsem se o něj čtyřikrát rozeskakovaly, ale Ruska byla nakonec úspěšnější,“ posteskla si Petra Jíchová.

V týmových speciálech však český juniorský tým nenechal nikoho na pochybách a vyskákal si zasloužené zlato.

K němu ještě vybojovala stříbrné medaile z týmových sestav a sportovního boje.

O další dvě individuální medaile, tentokrát bronzové, se postarala seniorka Martina Kopecká, která potvrdila své kvality v technických sestavách za III. Dan a přidala i druhý bronz ze sportovního boje (57 kg).

Z dvojitého umístění měla velikou radost, neboť na mezinárodním poli sbírá medailová umístění poměrně pravidelně, avšak většinou jen z jedné disciplíny. A nyní se konečně zadařilo v obou.

„Ale pořád je co vylepšovat. Stříbro nebo zlato by bylo lepší,“ podotkla Martina Kopecká.

Snad jí dovolí studijní povinnosti více přípravy během školního roku a na další sezonu se zvládne skvěle připravit.

Také v týmových disciplínách české seniorky spolu s Martinou Kopeckou uspěly na výbornou. Opět se potvrdilo pravidlo „kdo neskáče není Čech“ a i seniorská děvčata si v týmu vyskákala zaslouženě zlato. K tomu ještě přidala stříbro z tulů a bronz z týmového boje.

O poslední individuální medaili se zasloužil senior Michal Vavrinec, který poprvé vybojoval bronz ve sportovním boji ve váhové kategorii do 92 kg.

„Bylo to nečekané, startoval jsem ve vyšší váhovce a tak jsem v medailové umístění ani nedoufal. Chtěl jsem hlavně nasbírat co nejvíce zkušeností. A ono to vyšlo rovnou na bronz,“ řekl po úspěšném závodě Michal Vavrinec.

V týmu s Martinou Kopeckou přidal ještě stříbro ze sebeobrany a se seniorským mužským týmem vyskákal stříbro ve speciálech a „vybouchal“ bronz v silovém přerážení.

Ani reprezentační nováček, Renata Ramšáková, nepřijel s prázdnou, když úspěšně nominovala ženský tým v silovém přerážení do soutěže a tak významně přispěla k zisku stříbrné medaile.

Nyní po krátké pauze začne reprezentační příprava nanovo. Junioři a veteráni se již brzy začnou připravovat na mistrovství světa, které se bude konat v srpnu v Bělorusku.

(Marcel Heydušek)