Kolínští střelci úspěšně zahájili zimní sezonu

Kolín – Po ukončení úspěšné letní malorážkové sezony a zisku tří medailí z mistrovství České republiky začala střelcům z oddílu SSK DDM Kolín druhá část závodního období, která je zaměřena na střelbu ze vzduchových zbraní.

31.10.2013

Michaela Kopecká.Foto: Jiří Pokorný

„Náš oddíl přivítal v rámci kroužku sportovní střelby  řadu nových zájemců, a tak celkový počet dětí, které se věnují sportovní střelbě v našem oddíle, stoupl na úctyhodných dvacet sedm včetně deseti dívek," uvedl trenér Jiří Pokorný.

Prvním závodem, na který kolínský oddíl vyslal své zástupce, bylo první kolo Duklácké mládežnické ligy.
V této soutěži excelovala Míša Kopecká, která v prvním kole zvítězila za nástřel 299 bodů
v základním závodě, kdy ve strhujícím finále výkonem 105,3 o jednu desetinu dokonce porazila oddílového parťáka Filipa Nepejchala, který byl za své výkony v letních měsících nominován do širší juniorské reprezentace.

V nižší kategorii do 12-ti let se začíná dařit Lukáši Nyklovi, který nástřelem a svým osobním rekordem 297 obsadil třetí místo před čtvrtým Matějem Zmátlem. Osmý skončil Lukáš Novotný (293) a devátá Bára Neumannová (292).

Mezi čtrnáctiletými obsadil Tomáš Dvořák sedmnácté místo (294), Lukáš Píša byl dvacátý (290) a Kateřina Skalová skončila sedmadvacátá (283).

Na další závody zavítala malá skupina střelců do Českých Budějovic na známou střelnici Borek a trio „otrlých střelců" do Plzně na oblíbenou soutěž s nezvyklým názvem"Tvrďák Duelu", což je
v podstatě střelba po dobu 24 hodin, kterou absolvují tři střelci a vzájemně se střídají. Kolínský tým ve složení Nepejchal, Hnida, Záliger obsadil nakonec slušné šesté místo výkonem 6617. „Na prvenství tentokrát chybělo propastných 400 bodů," podotkl trenér Jiří Pokorný.

V Budějovicích při malém počtu startujících kralovali závodníci z Kolína. V kategorii do 14-ti let vyhrála Míša Veselá za výkon 295, v kategorii do 12-ti let zvítězil Lukáš Novotný za nástřel 296. Zlepšila se i Bára Neumannová na  295, což stačilo na třetí místo. Na pátém místě skončil Zmátlo (293) a osmý Mejda (264).

Početná skupina závodníků poté vyrazila na další ročník Liberecké ligy. Nezvykle velký počet startujících a celkem tři směny vleže svědčilo
o velké konkurenci, kde se kolínští střelci opět neztratili.

V disciplíně vzduchová puška 30 ran vleže do 14-ti let se na druhém místě umístil Tomáš Dvořák za nástřel 299, před třetí Katkou Skalovou 299 bodů. Pátá skončila Neumannová Barbora (298), šestá Míša Kopecká (298), desátý Nykl (296), jedenáctý Zmátlo (295), dvanáctý Píša (293) a šestnáctá Veselá (291).

V nižší kategorii do 12-ti let vyhrál Lukáš Novotný za slušný výkon 297 bodů. V disciplíně vzduchová puška stoje 40 ran zvítězil Filip Nepejchal za nástřel 381 bodů. Do první desítky se ještě dostala Paprocká, která výkonem 360 obsadila osmou příčku, Kopecká byla šestnáctá (335), Skalová jednadvacátá (283) a Zmátlo třiadvacátý (280). V nejtěžší disciplíně 60 ran stoje si tři Kolíňáci nevedli špatně. Šmíd obsadil šestou příčku (566), Záliger sedmou (555) a třináctou Hnida (521).

Autor: Redakce

31.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Veigertovský dům, Karlovo náměstí čp. 8, Kolín - hlavní sídlo regionálního muzea

KRÁTCE: V den státního svátku zaplatíte symbolické vstupné

V kolínské Diakonii pekli řepánky, zájem byl veliký

Kolín - Ve středu 18. října otevřela Diakonie v Kolíně své prostory veřejnosti. Nešlo však o obyčejný Den otevřených dveří. Pracovníci pro návštěvníky připravili i ochutnávku dozlatova vypečených řepánků.

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - ANO ovládlo Středočeský kraj. Do poslanecké sněmovny se probojovalo 9 jejich poslanců.

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Sociální sítě, ulice, hospody i obýváky jsou plné nechápavých komentářů. Jak mohl vyhrát Babiš? Okamura? Piráti? Co jsme to za lidi? Jenže tohle je svět kolem nás. Říká se tomu demokracie.