„Samotnému úspěchu přispělo již téměř dokončení nových střeleckých prostor a účast na závodech v Liberci, kam náš oddíl již tradičně jezdí několik let. V prostředí základní školy jsme se zúčastnili prvního kola čtyřkolové soutěže Liberecká vzduchovková liga, která je vypsaná pro všechny olympijské a národní disciplíny," uvedl trenér Jiří Pokorný.

V disciplíně vzduchová puška 30 ran vleže do 12 ti let napálil Matěj Zmátlo 294 bodů a skončil na skvělém druhém místě. Bára Neumanová za výkon 285 bodů skončila pátá a Lukáš Nykl nástřelem 258 bodů dvanáctý.

Ve starší kategorii do 14 ti let se kolínským střelcům dařilo parádně. Míša Kopecká dokonce absolutním nástřelem 300 bodů tuto soutěž vyhrála, třetí byl Tomáš Dvořák a čtvrtý Filip Nepejchal. Oba měli shodný počet 299 bodů.
O pět bodů méně měl  Lukáš Píša, kterému patřila osmá příčka. „Mimo soutěž startovala pro zpestření Katka Paprocká a nastřílela 298 bodů," podotkl Jiří Pokorný.

V disciplíně vzduchová puška 40 ran stoje se začíná zlepšovat Filip Nepejchal  
a v dorostenecké kategorii bral za výsledek 364 bodů čtvrté místo, Kateřina Paprocká za výsledek 352 bodů byla devátá.

Dorostenec Tomáš Záliger za nástřel 374 obsadil čtvrtou příčku, v mužské kategorii 60 ran stoje nastřílel Šmíd 578 bodů a tímto výkonem obsadil prozatímní šesté místo této vícekolové soutěže.

„Potěšeni těmito výkony jsme využili po mnoha letech pozvání z oddílu SSK Rakovník a přihlásili se na soutěž, která se konala v sokolovně v malebné obci Ročov uprostřed chmelařské oblasti," nastínil Pokorný.

V disciplíně 30 ran vleže do 12 ti let podává stabilně výborné výkony Míša Kopecká, což potvrdila i zde. Výkonem 299 bodů s 25 centrovými desítkami svou kategorii vyhrála. Na velmi dobrém třetím místě se umístil Tomáš Dvořák (297), čtvrtý Matěj Zmátlo dosáhl 296 bodů. Sedmá skončila zlepšující se Bára Neumanová (285).

Ve starší kategorii opět vyhrál a získal pohár Filip Nepejchal za skvělý nástřel 300 bodů s celkem 29 centrovými desítkami, na třetím místě se umístila Kateřina Paprocká (297). Těsně pod stupni vítězů skončil Tomáš Pokorný (296).

Ve starší kategorii dorost 40 ran stoje se na druhém místě umístil Tomáš Záliger  výkonem 366 bodů a v mužské kategorii si pohár za vítězství odnesl Václav Šmíd, když dosáhl výkonu 571 bodů.

Bezprostředně po vyhlášení, obtěžkáni cenami a poháry, se skupina střelců přesunula do Plzně na druhé kolo Západočeské soutěže, která se střílí na elektronické terče 
s využitím nejmodernější techniky. „Ta se používá na všech závodech světového poháru včetně olympijských her. Výhodou těchto závodů je absolutní přesnost vyhodnocení zásahu, a fakt, že samotné závody lze sledovat prostřednictvím internetu pohodlně 
z domova, což rodiče našich závodníků přivítali," podotkl Jiří Pokorný.
„Jelikož se nám na prvním kole moc nedařilo, měli jsme šanci ve druhém kole své výkony zlepšit, neboť v tříkolové soutěži jsou započítány pouze dva nejlepší výsledky," dodal.

Jako první se představila trojice Kateřina Paprocká, Tomáš Pokorný a Míša Kopecká. Prvně jmenovaná nastřílela 294 bodů, Pokorný 296. Tyto výsledky však nezaručovaly postup do osmičlenného finále.

Skvěle zabojovala Míša Kopecká, která výkonem 299 a počtem centrových desítek 27 svou kategorii vyhrála.

V další směně nastřílel Filip Nepejchal 298 bodů, Matěj Zmátlo 294, Tomáš Dvořák 295 a Bára Neumannová si výkonem 289 bodů vytvořila nový osobní rekord. „Do večerního finále nakonec proklouzl ve starší kategorii pouze talentovaný Filip Nepejchal. Po dramatickém finále počítaném na desetiny skončil nakonec na celkovém čtvrtém místě," uzavřel Pokorný.