Sportovní událost se konala pod záštitou Českého atletického svazu již po třiačtyřicáté, každoročně se zde utká velké množství mladistvých sportovců.

Úspěch pro kolínské závodníky sklidila letos sprinterka Kristýna Šlehubrová. Ta na běhu na 60 metrů porazila 67 soupeřek s vynikajícím časem 7.88 sekundy a stala se tak absolutní vítězkou tohoto závodu.

O další výborný výkon se postaral Lukáš Soukal, který v maratónu v běhu na 150 metrů zaběhl úctyhodný čas 17.47 sekundy, a získal tak druhý nejrychlejší čas. V tom samém běhu, pouze v dívčím podání, opět ukázala, co umí, žákyně Kristýna Šlehubrová. S úctyhodným časem a zároveň s jejím osobním rekordem 19.12 sekundy si vybojovala druhé místo.

Dalším úspěchem byl i překážkový běh na 60 metrů, kde Josef Šedivý obsadil stříbrnou příčku s časem 8.42 sekundy.