VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kolínští plavci získali na přeborech devět medailí

Kolín – Za účasti deseti reprezentantů Sportovního oddílu plavání Kolín proběhl zimní přebor Středočeského kraje v plavání.

13.12.2012
SDÍLEJ:

Marie Neumannová.Foto: Petr Černý

„Těchto závodů se účastní především dorostenci a dospělí plavci, ale s nimi se poměřují i starší žáci. Všichni plavou v jediné kategorii bez rozdílu věku," uvedl trenér Petr Černý.

Kolínští závodníci patří ve Středočeském kraji mezi nejlepší, což dokazovali i tentokrát. Téměř všichni se svými výkony dostávali do první desítky, a to i žáci.

S pěti medailemi byla nejúspěšnější reprezentantkou kolínského plavání Marie Neumannová, která se čtyřikrát stala přebornicí kraje, a to v závodech na 50, 200 a 400m volným způsobem a v disciplíně 50m motýl. V závodu na 50m znak pak dosáhla na stříbrnou medaili. Velmi pěkné šesté místo pak přidala v nejdelším závodu na 1500m volným způsobem.

Druhou nejúspěšnější kolínskou závodnicí se stala Pavlína Kubátová, která vybojovala celkem čtyři medaile. Třikrát dohmátla na stříbrné pozici, a to v závodech na 200 a 1500m volným způsobem a v disciplíně 200m motýl. Bronzovou medaili si vyplavala v závodu na 800m volným způsobem.

Jen těsně za medailovými pozicemi skončila Šárka Vosecká. Ta v disciplínách 100 a 200m prsa dvakrát dohmátla na čtvrtém místě. V disciplíně 50m prsa doplavala na šesté pozici a v polohovém závodu na 200m skončila osmá. Do první desítky se probojovala ještě v závodu na 200m znak, ve kterém doplavala na desátém místě. Na poloviční trati pak skončila těsně za první desítkou jedenáctá.

Také Eliška Zelená se pětkrát dostala mezi elitní desítku. V disciplíně 200m motýl skončila na výborném pátém místě, v dlouhé polohovce na 400m skončila šestá a dvě sedmá místa vybojovala v disciplíně 100m motýl a v polohovém závodu na 200m. v závodu na 400m volným způsobem doplavala na osmé pozici.

Nejmladší mezi kolínskými ženami byla třináctiletá Denisa Försterová, která se však také dostala do první desítky. A to hned čtyřikrát, když jejím nejlepším výsledkem bylo páté místo v závodu na 200m volným způsobem. Šestá doplavala v závodu na 800m volným způsobem. Ve sprintu na 50m volným způsobem dosáhla na osmé místo a v krátké stometrové polohovce dohmátla desátá.

Dvě devátá místa v disciplínách 100 a 200m motýl vybojovala Veronika Puchnerová. V závodu na 200m volným způsobem obsadila patnácté místo a osmnáctá dohmátla v disciplíně 50m motýl.

Poslední kolínskou závodnicí byla na krajském přeboru Edita Kavříková. Jejím nejlepším umístěním bylo patnácté místo v závodu na 50m prsa. K němu přidala ještě dvě devatenácté příčky v závodech na 100 a 200m prsa.

Mezi muži si z kolínských nejlépe vedl Jakub Svoboda, který jen těsně nedosáhl na medaili v závodu na 400m volným způsobem, v němž doplaval na nepopulárním čtvrtém místě. Třikrát získal pátou příčku, a to v v závodech na 50 a 200m volným způsobem a v disciplíně 200m motýl. Dvakrát, v polohovém závodu na 200m a v závodu na 800m volným způsobem, pak skončil šestý.

Dennis Slavík se probojoval do první desítky v závodu na 200m znak, v němž dohmátl desátý. V závodu na 50m znak pak dohmátl na třináctém místě a dvě čtrnácté příčky obsadil v závodech na 100m znak a 400m volným způsobem.

Posledním kolínským zástupcem v Kladně byl Michael Cepek. Ten skončil jen těsně za první desítkou v závodu na 400m volným způsobem, v němž doplaval jedenáctý. Na poloviční trati doplaval čtrnáctý a šestnácté místo obsadil v závodu na 50m znak.

„Pro dorostence a dospělé jsou tyto závody přípravou a možnou kvalifikací na zimní republikový šampionát a pro starší žáky pak vynikající příležitostí ke srovnání se staršími plavci. Naši plavci ukázali, že ve Středočeském kraji patří k těm lepším. Mezi nejlepší se dokázali vyšplhat i žáci, což je určitě ukázkou jejich kvality. Ty nyní čeká jejich krajský přebor, kde se ukáže, jak si vedou ve svých věkových kategoriích," podotkl Petr Černý.

Autor: René Volf

13.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby na kolínském zimním stadionu
4

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení