„Těchto závodů se účastní především dorostenci a dospělí plavci, ale s nimi se poměřují i starší žáci. Všichni plavou v jediné kategorii bez rozdílu věku," uvedl trenér Petr Černý.

Kolínští závodníci patří ve Středočeském kraji mezi nejlepší, což dokazovali i tentokrát. Téměř všichni se svými výkony dostávali do první desítky, a to i žáci.

S pěti medailemi byla nejúspěšnější reprezentantkou kolínského plavání Marie Neumannová, která se čtyřikrát stala přebornicí kraje, a to v závodech na 50, 200 a 400m volným způsobem a v disciplíně 50m motýl. V závodu na 50m znak pak dosáhla na stříbrnou medaili. Velmi pěkné šesté místo pak přidala v nejdelším závodu na 1500m volným způsobem.

Druhou nejúspěšnější kolínskou závodnicí se stala Pavlína Kubátová, která vybojovala celkem čtyři medaile. Třikrát dohmátla na stříbrné pozici, a to v závodech na 200 a 1500m volným způsobem a v disciplíně 200m motýl. Bronzovou medaili si vyplavala v závodu na 800m volným způsobem.

Jen těsně za medailovými pozicemi skončila Šárka Vosecká. Ta v disciplínách 100 a 200m prsa dvakrát dohmátla na čtvrtém místě. V disciplíně 50m prsa doplavala na šesté pozici a v polohovém závodu na 200m skončila osmá. Do první desítky se probojovala ještě v závodu na 200m znak, ve kterém doplavala na desátém místě. Na poloviční trati pak skončila těsně za první desítkou jedenáctá.

Také Eliška Zelená se pětkrát dostala mezi elitní desítku. V disciplíně 200m motýl skončila na výborném pátém místě, v dlouhé polohovce na 400m skončila šestá a dvě sedmá místa vybojovala v disciplíně 100m motýl a v polohovém závodu na 200m. v závodu na 400m volným způsobem doplavala na osmé pozici.

Nejmladší mezi kolínskými ženami byla třináctiletá Denisa Försterová, která se však také dostala do první desítky. A to hned čtyřikrát, když jejím nejlepším výsledkem bylo páté místo v závodu na 200m volným způsobem. Šestá doplavala v závodu na 800m volným způsobem. Ve sprintu na 50m volným způsobem dosáhla na osmé místo a v krátké stometrové polohovce dohmátla desátá.

Dvě devátá místa v disciplínách 100 a 200m motýl vybojovala Veronika Puchnerová. V závodu na 200m volným způsobem obsadila patnácté místo a osmnáctá dohmátla v disciplíně 50m motýl.

Poslední kolínskou závodnicí byla na krajském přeboru Edita Kavříková. Jejím nejlepším umístěním bylo patnácté místo v závodu na 50m prsa. K němu přidala ještě dvě devatenácté příčky v závodech na 100 a 200m prsa.

Mezi muži si z kolínských nejlépe vedl Jakub Svoboda, který jen těsně nedosáhl na medaili v závodu na 400m volným způsobem, v němž doplaval na nepopulárním čtvrtém místě. Třikrát získal pátou příčku, a to v v závodech na 50 a 200m volným způsobem a v disciplíně 200m motýl. Dvakrát, v polohovém závodu na 200m a v závodu na 800m volným způsobem, pak skončil šestý.

Dennis Slavík se probojoval do první desítky v závodu na 200m znak, v němž dohmátl desátý. V závodu na 50m znak pak dohmátl na třináctém místě a dvě čtrnácté příčky obsadil v závodech na 100m znak a 400m volným způsobem.

Posledním kolínským zástupcem v Kladně byl Michael Cepek. Ten skončil jen těsně za první desítkou v závodu na 400m volným způsobem, v němž doplaval jedenáctý. Na poloviční trati doplaval čtrnáctý a šestnácté místo obsadil v závodu na 50m znak.

„Pro dorostence a dospělé jsou tyto závody přípravou a možnou kvalifikací na zimní republikový šampionát a pro starší žáky pak vynikající příležitostí ke srovnání se staršími plavci. Naši plavci ukázali, že ve Středočeském kraji patří k těm lepším. Mezi nejlepší se dokázali vyšplhat i žáci, což je určitě ukázkou jejich kvality. Ty nyní čeká jejich krajský přebor, kde se ukáže, jak si vedou ve svých věkových kategoriích," podotkl Petr Černý.