Sportovní oddíl plavání Kolín se pod záštitou a finanční pomocí města poprvé těchto závodů zúčastnil s početnou výpravou 25 plavců.

V pětadvacetimetrovém bazénu s pěti dráhami se závodilo ve víceboji na krátkých tratích (50 metrů), a to ve všech plaveckých způsobech hodnocených podle kategorií s možností postupu do open finále. Jako závěrečná disciplína se plaval 200 polohový závod.
Kolínští plavci v konkurenci deseti německých klubů se neztratili a celkem přivezli neuvěřitelných 62 medailí a 11 postupů do open finálových závodů.

V některých případech na stupních vítězů byl viděn pouze modrý dres kolínských plavců. „Všichni naši plavci bojovali s obrovským nasazením. Většina z nich si vylepšila osobní výkony,“ uvedl šéftrenér Miloslav Lhotka.

Kolínští plavci se vrcholem letní sezony, kterým je mistrovství republiky, ukázala ve výborném světle.

„Potěšily nás výkony našich závodníků, ale také to, jak nás přivítali v partnerském městě. Na radnici jsme byli přivítáni starostou, pak následovala prohlídka města Kamenz. Po slavnostní večeři jsme byli ubytováni ve Sporthotelu nedaleko Kamenz,“ dodal Lhotka.