Na tento přebor se kvalifikovalo 19 plavců Sportovního oddílu plavání Kolín, což byla nejpočetnější výprava ze všech Středočeských plaveckých klubů.
Kolínští plavci získali celkem 40 individuálních medailí – 15 zlatých, 10 stříbrných a 15 bronzových, a 3 medaile ze štafety – 2 zlaté a 1 bronzovou.

Mezi čtrnáctiletými závodníky se přeborníkem kraje stal v disciplíně 1500 volný způsob Jakub Humlíček, který zaplaval fantastický čas 17:25,85. „Byl to nejlepší čas ze všech plavců příslušné kategorie z celé republiky," podotkl šéftrenér Miloslav Lhotka.

Další titul přidal v disciplíně 400 volný způsob.

Ve stejné kategorii si pro titul doplavala Kristýna Jurčíková v disciplíně 50 volný způsob.

Hvězdou kladenského bazénu byla Blanka Lelková, která se mezi třináctiletými plavci stala osminásobnou přebornicí Středočeského kraje. Kralovala v disciplínách 100 prsa, 200 prsa, 100, 200, 400 a 800 volný způsob, 200 a 400 polohový závod.

Ve velmi dobrém světle se představila také Viktorie Olivová, která v o rok mladší kategorii získala v disciplínách 50, 100, 800 volný způsob a 200 motýlek čtyři tituly.

Další medaile získali a skvělé časy zaplavali Kristýna Jurčíková (další 3 medaile), Vendy Šilarová (2 medaile), Klára Reslová (7 medailí), Blanka Lelková (další 1 medaili), Viktorie Olivová (další 4 medaile), Kuba Humlíček (další 3 medaile), Daniel Suk (3 medaile), Anna Pátková (1 medaile) a Jan Kužel (1 medaile).

Kolíňáci nezářili pouze mezi jednotlivci, ale také ve štafetách. Nejcennější kov si vyplavaly žačky ve složení Lelková, Šilarová, Jurčíková a Olivová v závodě na 4x50 volný způsob a také mix štafeta ve složení Lelková, Bureš, Humlíček, Olivová.

Viktorie Olivová, Lelková Blanka a Klára Reslová se navíc svými výkony kvalifikovaly na Olympiádu dětí a mládeže, která proběhne koncem června v Brně.

Další členové kolínské výpravy Tomáš Kvaček, Kačka Kašíková, Tomáš Bureš, Bára Puchnerová, Andrea Rauchová, Majda Teplá, Richard Havlík, José Musil, Monika Hrušková a Nela Humlíčková podali také vynikající výkony a k medaili jim chybělo vždy jen pár sekund.

„Všem závodníkům gratulujeme a doufáme, že se většina z nich kvalifikuje na letní mistrovství republiky, které se pro příslušné kategorie konají v Pardubicích, Ostravě a Zlíně," dodal Lhotka.