Jako první se představili nejmladší závodníci, kteří jeli získávat zkušenosti. V kategorii do 30 kg nastoupil Otakar Živnůstka, který vypadl v prvním kolem.

„Ve svém zápase předvedl aktivní judo s několika dobrými nástupy, ale bohužel svojí chybou nahrál soupeři na kontra chvat, který hodil čistě na ippon," uvedl trenér Břetislav Olexa.

Matěj Brožek ve váze do 42 kg nastoupil do dvou zápasů, ve kterých ale nedokázal hodit bodovanou techniku a oba zápasy nakonec prohrál.

Jakub Paroulek ve váze do 34 kg vstoupil do turnaje dvěma výhrami, kde své soupeři hodil a následně udržel na zemi. „Ve třetím zápase mohl rychle překvapit svého soupeře z Jihlavy, ale nepodařilo se mu hodit bodovanou techniku. Jeho soupeř se po úvodním Jakubově tlaku oklepal a začal více útočit. Jakub nedokázal ubránit soupeřův útok a prohrál na ippon," podotkl Olexa.

V opravných bojích nestačil na závodníka ze Slovenska a skončil devátý z 35 závodníků.

V mladších žácích se představil Jindřich Lahoda ve váze do 38 kg, který ale vypadl v prvním kole a do dalších bojů již nezasáhl.

Ve stejné kategorii nastoupil i jeho kamarád Jakub Kučeva, který se pral velmi aktivně a svými osobními technikami uči mata a ouči gari dokázal bodovat na wazari a následně ukončit zápasy na zemi. Třemi výhrami se dostal až do semifinále, kde však prohrál a čekalo ho poslední utkání o třetí místo. V boji o bronz nestačil na svého soupeře a umístil se tak na konečném 5. místě z 31 závodníků.

V kategorii starších žáků nastoupil Viktor Vrba ve váze do 60 kg. „Úvodní vstup do zápasu byl z jeho strany trochu rozpačitý. Své techniky prováděl na dálku a bez nějakého zdárného výsledku. Během zápasu zlepšil boj o úchop a dostal se přes úpornou obranu soupeře více na tělo a dokázal bodovat technikou goši guruma na wazari," objasnil Olexa.

V dalším zápase opět vyhrál a dostal se až do semifinále, kde pohrál se závodníkem z Liberce. V boji o bronz se Vrba více koncentroval na svůj útok a s přehledem zvítězil a vybojoval pro kolínský oddíl první bronzovou medaili.

Nela Benešová v kategorii do 52 kg svůj první zápas prohrála se soupeřkou z Telče. Proto musela v následujících dvou utkáních vyhrát, aby postoupila ze skupiny a mohla bojovat o medaile. „V obou zápasech se zlepšila, prosadila se v úchopu a začala bodovat hodem goši guruma a výborně kontrovala útoky obou soupeřek na ippon," řekl Olexa.

V následujícím zápase prohrála a obsadila konečné třetí místo.

Jakub Bílek v kategorii do 38 kg v úvodním zápase překvapil svého soupeře v boji na zemi nasazenou pákou. V dalším zápase sice prohrál, ale v následném zápase zvítězil držením na zemi a postoupil tak ze skupiny.

„V následném boji o medaile ale neudržel nervy na uzdě a ve vypjatém zápase za nesportovní chování byl penalizován trestem hansoku make a prohrál si sám zápas," konstatoval Olexa.

Skončil tak na třetím místě. „Snad si Jakub vezme z tohoto zápasu ponaučení," dodal kolínský trenér.