První den nastoupili za oddíl TJ Start Kolín Viktor Vrba a Nela Benešová. Viktor po vlastních chybách, kdy nedotáhl svou osobní techniku k bodovému hodnocení, prohrál nakonec v prodloužení a vypadl v prvním kole.

Nela Benešová nastoupila proti závodnici z Turnova. „Boj byl neskutečně napjatý až do úplného konce. Nela jistila svou pozici obranou a aktivně se prala na zemi, prohrála v prodloužení na tresty a nastoupila do opravných bojů," podotkl trenér Břetislav Olexa.

V opravách dokázala dvě soupeřky suverénně porazit a pak nastoupila do zápasu o bronzovou medaili. „V tomto zápase zaváhala při provádění kontra chvatu tani otoši a strhla soupeřku na sebe, která ji pak udržela na ippon," uvedl Olexa.

Druhý den byla na programu soutěž dorostu a juniorské kategorie, kde svým trenérům udělali největší radost Aneta Holečková s Pavlem Škarvadou, kteří předvedli velmi vyrovnané a velmi dobře technicky zvládnuté zápasy.

HOLEČKOVÁ ZÍSKALA PRVNÍ ZLATO

Aneta Holečková v prvním zápase pokořila favoritku z Ostravy. V tomto duelu využila oslabení soupeřky, kterou hodila na wazari a udržela na zemi.
V druhém zápase Aneta zcela dominovala a svou soupeřku také porazila hodem a následném držením na ippon.

Ve třetím zápase nastoupila proti soupeřce z Rakovníka. „Po vzájemném pádu obou závodnic bez ohodnocení Aneta převzala iniciativu a kombinací několika držení na zemi zvítězila na ippon," potěšilo Olexu.

ŠKARVADA NAŠEL SOUPEŘE AŽ VE FINÁLE

Pavel Škarvada ve váze do 81 kg našel rovnocenného soupeře až ve finále. Předchozí dva zápasy měl zcela pod kontrolou a oba soupeře porazil na ippon.

Ve finále proti závodníkovi z Hranic na Moravě se musel držet zpátky a spoléhat se na kontra nebo nízké techniky.

„Jeho vyšší a silnější protivník se snažil zavřít Pavla do svého úchopu za krkem a nastoupit na svou obávanou techniku tai otoši. V urputném boji o úchop nedával Pavel svému soupeři moc šanci se prosadit a i sám začal kombinovat svoji osobní techniku seoi nage s nožními technikami. V závěru utkání využil Pavel chybu soupeře a kontroval technikou ko soto gake na wazari a následně ho udržel na ippon," popsal rozhodující mač trenér Břetislav Olexa.