Jako první se blýskl Šimon Vaníčkem druhým místem na prvním Českém poháru ve Zbraslavi. Navíc to do poslední chvíle vypadalo, že si jde pro zlato, ale jeho soupeř v cílovém spurtu o nepatrný kousek rychlejší.

Kryštof Solař se již v loňském roce pevně zabydlel v silniční reprezentaci a na letošním úvodním soustředění si vybojoval nominaci na slavné ,,Peklo severu,, jinak známé jako Paris – Roubaix.

Tento slavný a velice těžký závod se v juniorské kategorii povedlo zdolat pouze dvěma českým reprezentantům a jedním z nich byl na 51. příčce právě Kryštof Solař.

„Nevím, co k tomu moc říct. V sobotu mě začalo bolet v krku a hlava, tak mi bylo na nic. V neděli už to bylo lepší. Na začátku jsem se snažil pomoct Holcovi, abychom najížděli na kostky první, což se dařilo. První tři úseky jsem tam byl v pohodě na špici, akorát pak jsem před dalším úsekem nejel vepředu a zrovna se tam před námi smotali a tak to ujelo. Zbytek už byl boj ve skupinkách do cíle. Ale jako kostky masakr. Nejde popsat, jaké to je," řekl po závodě Solař.

(Martin Řehák)