Kolín se blýskl nejenom sympatickými výkony, ale především bodoval i v celkových umístěních velmi dobře obsazených turnajů.

Mužský tým v uplynulé sezóně oslavil postup do vyšší soutěže a v letních zápasech potvrzuje, že i v tom nadcházejícím ročníku by se mohl prát o postupové šance.

Svůj potenciál muži naznačili na prestižním turnaji Salming Nisaopen 2012, kde vypadli až v osmifinále. Následně získal kolínský výběr v konkurenci 16 týmů pěkné třetí místo na kutnohorském turnaji Jarda Cup 2012 a kvality Kolín potvrdil i na tradičním turnaji Orel Cup 2012, kterého se zúčastnilo 26 týmů. I přes velmi silnou konkurenci kolínští Pitbullové obsadili skvělé páté místo.

„Pro ještě lepší zkvalitnění kádru a širší začlenění juniorů do mužských soutěží, jsme přihlásili do nadcházející ligové sezony hned dva mužské týmy," uvedl předseda kolínského klubu Petr Cícha.

Junioři předváděli v sezoně nevyrovnané výkony a místo boje o postup se propadli do spodní části tabulky. Kolísavá forma byla způsobena především výpadky několika opor ze sestavy.

Na velmi dobře obsazeném turnaji Salming Nisaopen 2012 se kolínští mladíci ale představili v prakticky nejsilnější sestavě a sestavu vyztužily ještě opory z Chodova. Kolínský odchovanec Petr Novotný, juniorský reprezentační gólman David Čedík a nová opora chodovského „A" týmu Tomáš Matys.

Po skvělých výkonech se junioři dostali přes řadu papírově silnějších týmů až do finále, kde už ale nestačili na Mladou Boleslav, třetí nejlepší český juniorský tým minulé sezony. „Obrovský úspěch umocnilo umístění Davida Čedíka a Tomáše Matyse do juniorského All Star týmu turnaje," podotkl vedoucí juniorů Petr Cícha.

Žákovský tým zatím sbírá především cenné zkušenosti, ale že by nová sezona mohla být úspěšná, o tom svědčí i nominace pěti kolínských hráčů (Lukáš Hejl, Jakub Jedlička, Ivan Málek, Martin Severa, Martin Soukup) do širší nominace výběru starších žáků pro Středočeský kraj.

„Kvalitní výkony mládeže byly impulsem pro založení dorosteneckého týmu a jeho přihlášení do nové sezony," konstatoval Petr Cícha.

Velké naděje kolínští trenéři letos vkládají i do dívčího týmu, který v minulých sezonách hrál juniorskou soutěž a letos se poprvé představí v dorostenecké lize. „Zkušenosti z těžkých zápasů by se nyní mělo podařit zúročit a všichni věříme v dobré výsledky," uvedl trenér juniorek Jindřich Smejkal.

I mezi juniorkami na turnaji Salming Nisaopen 2012 předváděly Pitbullky atraktivní florbal a jen nešťastně vypadly ve čtvrtfinále 1:0 s pozdějšími finalistkami.