Pallotaikurit - FBC Pitbulls Kolín 4:9 (1:2, 0:4, 3:3)

Do utkání vstoupily oba týmy opatrně a šance nepřicházely ani na jedné straně. První branku přinesla až přesilová hra Kolína v polovině první části. Kolín se v této výhodě nemohl delší dobu prosadit, nakonec ale po hezké kombinaci skóroval Kukal - 0:1.

Z vedení se ovšem hráči Pitbulls netěšili dlouho. Z ojedinělé akce, po rychlé příhře před branku, vyrovnal Černý - 1:1. O chvíli později dostal Kolín šanci při další přesilové hře. Hráči si vytvořili řadu příležitostí a výsledkem byla branka Hodana - 1:2.

Druhá třetina byla zcela v režii Pitbullů. Góly padaly po hezkých akcích i po drobných zaváháních brankáře Pallotaikurit. Skóre bylo rázem 6:1, když se postupně trefili Kukal, Smejkal, Chyba a Cícha. Utkání se začalo vyvíjet jasným směrem.

Podobný scénář nabídla i třetí třetina, Kolín dominoval a své vedení navýšil už na sedmibrankový rozdíl - 8:1, to když se prosadili podruhé v zápase Smejkal a Chyba.

Střetnutí bylo na branky skutečně bohaté, šance byly ve třetí třetině na obou stranách, a tak když debakl korigoval hráč Pallotaikurit Černý - 2:8, z kolínské strany reagoval Hodan - 2:9.

Ani úplný závěr zápasu nebyl bez gólů. Na zápisu o skóre přibyly ješte dvě branky a obě padly do branky Kolína. Konečný výsledek, z pohledu Pittbulů jednoznačného střetnutí, byl tedy 4:9.

Branky: Hodan 2, Chyba 2, Kukal 2, Smejkal 2, Cícha.

FBC Pitbulls Kolín - Floorball Club Falcon 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Kolín nevstoupil do utkání dobře. Soupeř si vypracoval řadu šancí a jednu z nich dokázal proměnit - 0:1. Pro Kolín nebyla obdržená branka jediným černým okamžikem v úvodu zápasu. Po nešetrném zákroku od útočícího hráče došlo k lehčímu zranění brankáře Kolína Šamánka a ten byl nucen vystřídat.

Po vystřídání následovala rozehra od branky Kolína a za nedovolenou vzdálenost byl vyloučen hráč Falconů. Kolín dostal šanci vyrovnat a využil ji beze zbytku. Prosadil se Kukal a srovnal na 1:1. Vyrovnávací branka znamenala zlepšení hry Pitbullů, ale scházelo přesnější zakončení.

Ve druhé třetině dostal Kolín téměř čtyřminutovou výhodu přesilové hry. Ta byla většinu času dokonce 5 proti 3, ale její průběh byl velkým zklamáním. K ohrožení branky Falconů téměř nedošlo a hráči Pitbulls se skutečně trápili. Ihned po skončení série přesilových her se ovšem prosadil Kukal podruhé v utkání, a změnil tak stav zápasu - 2:1 pro Kolín.

Zdálo by se, že situace jeho hráče povzbudí, ale stal se přesný opak. Hráč Falconů Hlaváček o chvíli později vyrovnal - 2:2. V závěru třetiny dostal Kolín ještě jednou výhodu přesilové hry, ale jen se potvrdilo trápení, které jeho hráči v této herní situaci mají. Útočník Váňa z Falconů se dostal do rychlého brejku a po špatné komunikaci mezi obránci a kolínským brankářem Pitbullové inkasovali - 2:3.

V třetí třetině se Kolín snažil o vyrovnání, ale přes řadu příležitostí se nedokázal brankově prosadit. Naopak soupeř trestal sebemenší zaváhání v jeho hře a postupně přidal góly v přesilové hře a v závěrečné kolínské hře bez gólmana. Kolín podlehl Falconu 2:5.

Branky: Kukal 2.

Sestava: Cimpl, Šamánek - Psota, Kukal, Kubka, Cícha, Smejkal, Chyba, Hodan, Horák.

(Petr Cícha)