Zápasy začaly s menší prodlevou, ale bylo k dispozici šest tatami, takže se ztráta rychle dohnala.

Dominik Pospíšil nastoupil v kategoriích fighting a grappling gi. Měl trošku smůlu na los v kategorii fighting, kde získal třetí místo, ale s přehledem měl na stříbro. V grapplingu gi si spravil chuť a s přehledem zvítězil.

Další talentovaný mladík Lukáš Hanzálek nastoupil hned ve třech kategoriích. Na Lukášovi se trochu projevila nucená pauza po úrazu nohy a také vyšší váhovka, ale i tak se pral jako lev. Nakonec tedy získal druhé místo ve fightingu a dvě třetí místa z grapplingu.

Pro Jana Buga to byla premiéra na velkých závodech a vůbec nezklamal. Svoji kategorii fightingu vyhrál po tom, co předvedl moc hezké zápasy.
Filip Veselý měl trošku složitější situaci, kdy mu ve fightingu spojili váhovky a nastoupil i proti o 12 kg těžšímu soupeři. Váhový rozdíl byl znát, ale Filip je velice zkušený bojovník a patřičně se s tím popral a v kategoriích fighting a fighting lowkick získal zaslouženě dvě stříbrné medaile.

Janu Škarkovi v kategorii fighting také pořadatelé spojili váhovky a nastoupil do kategorie -77 kg. Měl pouze jednoho soupeře a tak se jelo na dva zápasy. V prvním zápase se mi podařilo soupeře hodit a získat nějaké ty bodíky za držení a zápas si pohlídal do vítězného konce. Druhý zápas se už tolik nepovedl, byl několikrát bodově trestán a prohrál na body. Po sčítání bodů celkově prohrál.

Na řadu přišel lowkick, na který se Škarka těšil. První zápas měl s Filipem Štasserem, který musel kvůli zranění ruky vzdát.

Do finále šel kolínský borec se začínajícím bojovníkem a s přehledem vyhrál.