Do haly Stap bar se sjelo 152 závodníků z 24 klubů. Kromě Čechů se představili zástupci Slovenska, Srbska, Chorvatska, Rakouska, Rumunska nebo Německa.

V Kolíně se podobný turnaj konal popáté. „Lidem se to podle ohlasů líbilo. Na počet účastníků to byl zatím největší turnaj, který jsme uspořádali,“ uvedl hlavní organizátor a trenér v jedné osobě Martin Heller. Ten vykonával i funkci rozhodčího.

Ligová soutěž se skládá z pěti velkých turnajů a Kolín byl druhou zastávkou. Pro domácí závodníky skvělá příležitost představit se před svými nejbližšími. A představení to bylo víc než povedené. Kolín toto kolo jednoznačně vyhrál.

„Výsledek mě potěšil. Když někdo z našich závodníků vyhrál, tak s velkým rozdílem,“ podotkl Martin Heller.

O nejlepší umístění bojovalo dvanáct jeho svěřenců. „Největší radost mi udělali ti nejmenší,“ vyznal se.

Měl na mysli zejména kategorii děti 10 až 11 let, kde mezi sebou soupeří obě pohlaví dohromady. Do finále ve fightingu se totiž probojovali Sebastien Macháček a Lucie Jechová. Z prvenství se nakonec radoval prvně jmenovaný.

„Soupeře poráželi bez větších problémů a nakonec stanuli ve finále proti sobě. Těsně vyhrál Sebastien Macháček. Lucka ale zaslouží pochvalu, protože do té doby porážela kluky,“ uznal Heller.

V parádním světle se představili také Jan Škarka (-69) a Michal Beneš (-77). Oba svoji kategorii bezkonkurenčně vyhráli.

„Od Michala se to čekalo. Je to stálice a nedal nikomu šanci. Honza je dobrý bojovník, který v loňské sezoně řešil osobní problémy, ale dal se dohromady a opět patří mezi hvězdy,“ dodal Heller.

„Loňská sezona je za mnou a nyní koukám pouze dopředu. Chtěl bych vyhrát republiku, bodování ligy a pokud možno být neporažený. Pak bych chtěl zkusit zápasit v MMA,“ nastínil plány Jan Škarka.

„Honza šel nahoru, hodně spolu makáme. Věřím, že se tvrdá dřina vyplatí,“ podotkl Martin Heller.

Mile překvapil v těžké váze Adrian Trnečka, který získal tři medaile.

„Je to čtyřicetiletý kluk, který se přistěhoval do Kolína a začal chodit k nám do klubu. Když přišel, tak toho už hodně uměl,“ uznal Heller.

V kolínských barvách vyjel poprvé na závody a uvedl se parádně. Získal jedno zlato a dvě stříbra. „Podal pěkné výkony, především v plném kontaktu. Byl ještě lepší, než jsme doufali,“ konstatoval Heller.

Na závěr se uskutečnil týmový souboj ČR – Srbsko. Ten jednoznačně ovládli i díky bodu Jana Škarky Češi v poměru 3:0. „Honzu doplnili dva bojovníci z Pardubic a ti také vyhráli. Jejich souboje byly vyrovnané, naopak duel Honzy byl jednoznačný,“ nastínil Heller.

Výsledky kolínských závodníků
Sebastien Macháček (1. místo fighting, mladší žáci 10-11 let)
Lucie Jechová (2. místo fighting, mladší žáci 10-11 let)
Filip Veselý (1. místo fighting junioři -77 kg, 3. místo fighting muži -77 kg)
Dominik Pospíšil (1. místo BJJ –62 kg)
Jakub Jelínek (1. místo BJJ junioři -77 kg, 2. místo fighting junioři -77 kg)
Jiří Paleček (2. místo fighting junioři –62 kg)
Ondřej Kratochvíl (2. místo fighting junioři +85 kg)
Michael Adamec (3. místo fighting junioři +85 kg)
Adrián Trnečka (1. místo fighting muži -94 kg, 2. místo fighting lowkick muži -94 kg, 2. místo fighting lowkick muži +94 kg)
Marek Matuška (1. místo fighting lowkick muži -62 kg, 2. místo fighting muži -69 kg)
Michal Beneš (1. místo grappling muži -77 kg, 1. místo fighting lowkick muži -77 kg)
Jan Škarka (1. místo fighting muži -69 kg, 1. místo fighting lowkick muži -69 kg, člen vítězného týmu souboje Česko – Srbsko)