„Opět jsme ukázali, že patříme mezi nejlepší oddíly v České republice,“ konstatoval hlavní trenér Martin Heller.

Liga ve své krátké historii nezná jiného vítěze než právě kolínské borce. V příští sezoně budou útočit na zlatý hattrick. „Bylo by to hezké, kdyby se nám to podařilo. Ale i nesmírně těžké, protože konkurence nebude spát,“ podotkl Heller.

Právě on je jedním ze zakladatelů soutěže. „Chtěl jsem, aby bylo víc závodů. Jenom tak se závodníci mohou zlepšovat,“ poznamenal.

V letošní sezoně se body sčítaly z pěti turnajů. Jeden se konal také v Kolíně – Czech Open. Pátý ročník se uskuteční v sobotu 14. dubna v hale Stap bar.

Největší hvězdou kolínského výběru byl mezi dospělými Michal Beneš.

„Za celou ligu prohrál jeden jediný zápas, což je velice pěkný výsledek. Jednou se stal mistrem republiky a jednou skončil třetí. Je mu 41 let a je nejstarší bojovník v lize. Je super, že mi pomáhá koučovat ostatní. Díky svým zkušenostem a nadhledu ostatní uklidní. Je to velice dobrý bojovník a výrazná osobnost,“ řekl na adresu svého „podřízeného“ Martin Heller.

Mezi mládežníky zanechal největší stopu Filip Veselý, který ligu v juniorech suverénně vyhrál. „Většinu roku zápasil i mezi dospělými. Nevyhrával, ale většinou se umístil na stupních vítězů,“ podotkl Heller.

Student kolínského gymnázia kromě Kolína jezdí trénovat také do Prahy. V Kouřimi, kde kolínský klub otevře svoji pobočku, bude trénovat společně s Martinem Hellerem. „Je v něm potenciál a rodina ho podporuje. To je velké plus,“ uznal Heller.

Talent prokázal třeba na mistrovství světa, kde mezi juniory skončil druhý.

Kdo se o úspěch zasloužil?

Martin Heller: Trenér a kapitán oddílu. Komplexní bojovník, jehož nejsilnější zbraní je zem, konkrétně arm-bar (velká páka na ruku). Snaží se jít svým bojovníkům vždy příkladem. Má rád výzvy. Mnohokrát už nastoupil i do těžké váhy (váží 85 kg). Právě on zhodnotí své svěřence.

Pohled trenéra

Michal Beneš: Nejstarší a nejzkušenější bojovník v ČFL. Letos prohrál za celou sezonu jediný zápas. Velký technik a opora týmu. Na mladší závodníky dokáže kladně působit svojí vyrovnaností a před zápasy je uklidnit a pomoct jim se koncentrovat. Krom ju-jutsu zápasí také v MMA.

Jan Straka: Specialista na boj na zemi. Dává přednost boji v kimonu, kde se mu dobře škrtí. Soupeře poráží hlavně chytrostí a dobrou taktikou. Trenér žáků.

Vojtěch Dzik: Těžká váha. Když byl malý, říkali jsme mu bojové sele. Dnes je z něj pořádný divočák! Je původně judista, takže co chytí, to letí. V juniorech nebyl nikdy poražen. Letos se začal prát za dospělé a i tam je velice nadějný.

Lukáš Kopecký: Jeden z mých prvních žáků. Velký frajer s komplexním stylem boje. Dobrý boxing, tvrdé hody a solidní zem. Aktuálně ho od rozletu trochu brzdí studium na vysoké škole. V ČFL skončil druhý za trenérem o jediný bod.

Aleš Smetana: Komplexní bojovník a technik. Je vždy ledově klidný a nikdy ho nic nerozhodí. Kromě ju-jutsu zápasí také boxu a thajboxu. Má asi nejlepší lowkicky v lize (kopy do stehen). S jejich pomocí dokáže soka totálně rozebrat.

Jan Strnad: Zkušený veterán a dobrý kamarád. Rád o sobě říká, že je dřevák, ale není to vůbec pravda. Je to zkušený postojář a přestřelku s ním jen málokdo ustojí. Před mnoha lety byl můj první trenér MMA.

Johnny Bartůněk: Nejobávanější těžká váha v lize. Johnny prošel snad všechna bojová umění: karate, zápas, thajbox, box, grappling, ju-jutsu, MMA atd. Své soupeře drtí pod dohledem mocného Peruna, kterého má vytetovaného na hrudníku. V ČFL nikdy neprohrál zápas.

Jan Škarka: Tvrďák od pohledu, který se nikoho a ničeho nebojí. Je typický tím, že soupeře dostává pod neustálý tlak. Používá postoj z thajboxu a vysoké hody z te-wazy a goshi-wazy (hody rukama a boky). Je to srandista, který rád baví celý klub.

Lenka Slunečková: Dělá čest svému jménu a pořád se na všechny usmívá. Původně judistka. Pořád u ní pracujeme na zlepšení úderové fáze a na boji na zemi. Na ME předvedla skvělou formu. Díky dvěma zlatým byla vyhlášena jako nejlepší zápasnice napříč vahami.

Václav Doubrava: Jeden z původních členů Team Wolverine. Vždy vynikal silou, dobrými hody za nohy a rváčskou odvahou. Mnohokrát už nemile překvapil papírově silnější soupeře.

Josef Kamínek: Pepa je tak trochu bláznivý zápasník, který jde do všeho. Odvahy má dost, ale občas by to chtělo více rozvahy. Nejúspěšnější je při boji v guardu (kontrola soupeře nohami v boji na zemi).

Marek Matuška: Šikovný zemař, který má velké plány. Krom toho, že je členem oddílu, tak dělá i instruktora na plavečáku v Grappling Mat Kolín. Znát ho můžete i z F1 Playlandu kde dělá DJ jako MATM.

David Krčka: David je důkazem toho, jak se dá skloubit role zápasníka a táty od rodiny. I když to není vůbec jednoduché, tak se vždy snaží svědomitě zvládat oboje. Je známý svou kvalitní obranou, takže i zkušení zápasníci mají kolikrát problém ho hodit.

Michal Koděra: Michal je původem karatista a tak je postoj jeho nejsilnější stránkou. Nebrání se ale ani boji na zemi. Letos mu haprovalo zdraví, tak nastoupil jen do několika turnajů. V nich se ale bil jako lev.

Lucie Jechová: Je jí teprve 11 let, ale již teď je několikanásobnou mistryní republiky. Je cílevědomá, statečná a houževnatá. Již dva roky netrénuje se svými vrstevníky, ale s dospěláky a je to na ní setsakramentsky znát. Krom ju-jutsu začala v poslední době chodit i na judo, kde také závodí.

Filip Veselý: Nejzkušenější junior v týmu, vicemistr světa, dříč a tvrďák. To je Filip Veselý, který již celý rok kromě juniorských kategorií nastupuje i mezi dospělými a to nejen na semikontakt (lehké údery), ale s reverzem od rodičů i do plného kontaktu. Čeká ho velká budoucnost!

Dominik Pospíšil: Asi největší dříč z mládeže. Když začínal, byl neslaný, nemastný a často se soupeřů bál. Dnes je pravým opakem a vzorem pro ostatní. Tvrdě dřel a vypracoval se. Je skvěle technicky vybavený s důrazem na kopy.

Sebastien Macháček: Séba přišel z Kutné Hory jako již zkušený bojovník. Je mu teprve deset, ale má za sebou řadu zápasů v boxu a titul ME v kickboxu. Učíme ho hody a zem. Letos vybojoval s naprostou převahou titul MČR ve fightingu.

Lukáš Hanzalem: Tichý kluk, do kterého byste ani neřekli, že chodí na bojový sport. Když ale nastoupí na tatami, tak se dějí divy. Jde bez respektu do kohokoliv. Starší, větší, všechno jedno. Šikovný bojovník, kterého není radno podceňovat.

Nikola Roušavý: Nikola je původem judista, který se chtěl naučit a zkusit si něco jiného. Pokud se mu povede prosadit jeho judo, tak vítězí. Na úderech, kopech, pákách a škrceních s ním ještě pracujeme. Je technicky nadějný, ale ne vždy se mu to daří v zápase prosadit.

Pořadí ligy
Dospělí (fighting): 1. Team Wolverine Kolín 91, 2. Daito Ryu Pardubice 42, 3. BT Gym Praha 16.
Sestava: Martin Heller, Michal Beneš, Jan Straka, Vojtěch Dzik, Josef Kamínek, Marek Matuška, Filip Veselý, Lenka Slunečková, David Krčka, Michal Koděra, Jan Škarka.
Dospělí (fighting lowkick): 1. Team Wolverine Kolín 79, 2. MMA Čáslav 40, 3. BT Gym Praha 30.
Sestava: Martin Heller, Lukáš Kopecký, Aleš Smetana, Michal Beneš, Jan Bartůněk, Jan Škarka, Marek Matuška, Filip Veselý, Lenka Slunečková, Václav Doubrava, Michal Koděra.
Mládež (fighting): 1. Samurai Fight Club Chodov 170, 2. Team Wolverine 111, 3. Tiger Relax Club Chomutov 78.
Sestava: Lucie Jechová, Filip Veselý, Dominik Pospíšil, Sebastien Macháček, Lukáš Hanzalem, Nikola Roušavý.