Tým sice opustil zkušený Jan Nesvadba, ale šéfovi Janu Slavíčkovi se jej podařilo doplnit velice kvalitními mladými jezdci.

„Přípravu na bikovou sezonu jsme začali o něco později, ale to je zcela pochopitelné, protože čtyři naši jezdci startovali na mistrovství světa v cyklokrosu. Nyní ale již máme za sebou první soustředění spojené se závody. Při nich nám nejde o výsledek, ale spíše abychom zjistili, jak na tom závodníci jsou a jak je soustředění posouvá,“ řekl Jan Slavíček.

Přípravu tým Expres CZ – Scott Team Kolín začal závody v rakouském Langenlois odkud se přesunul do Chorvatska, konkrétně do vesnice Vabriga ležící osm kilometrů od Poreče.

„V Langenlois to výsledkově nebylo dobré, ale jisté zlepšení již bylo vidět v závodu kategorie C1 ve slovinské Vrtojbě a o víkendu Pule doufám, že se již kvalitní příprava projeví, ale především vše směřujeme k prvnímu závodu Českého poháru v Praze,“ pokračoval Jan Slavíček.

Ten musel řešit jednu nepříjemnost. Nováček týmu do Chorvatska kvůli vízové povinnosti nemohl odcestovat.

„Bohužel angažováním ruského jezdce Alexandra Stafilova nám vzrostly organizační problémy. Vzhledem k vízové povinnosti jsme jej museli nechat ve Slovinsku a nemohl s námi do Chorvatska,“ popsal lapálie.

Kolínská cyklistická stáj si v posledních letech Chorvatsko oblíbila, poslední dva roky vesničku Vabrize.

„Ve Vabrize se nám příprava osvědčila již před rokem, je to blízko na závody, máme výborné zázemí a nic nám nechybí,“ pokračoval šéf Expres CZ – Scott Team Kolín.

V přípravě letos zařadil jednu novinku. Jezdci elite mají jen horská kola, na nichž absolvují i silniční tréninky. Denně závodníci týmu absolvují dvoufázový trénink v kombinaci silnice a terén a společně trénují tři jezdci elite, stejný počet juniorů, dva kadeti a talentovaná Lucie Krupová.

(Jaroslav Cícha)