Jindřichův Hradec je nejlépe doskakujícím týmem v Mattoni NBL.  K jeho střeleckým oporám patří Jan Tomanec (průměr 19,2 b.), Jan Pavlík (průměr 14 b.) a Roman Zachrla (průměr 14,1 b.). Jihočechy v minulém týdnu posílil 206 cm vysoký Američan Zachery Atkinson, kterého čeká premiéra v jeho novém působišti.

Také soupisku Kolína doplnil nový hráč, kterým je Manny Ubilla. Americký rozehrávač se k týmu připojil ve středu.  "Všechny administrativní náležitosti se podařilo vyřídit a Manny Ubilla tak může nastoupit už v sobotním utkání," uvedl manažer Kolína Miroslav Sodoma. Kolínské barvy bude hájit v dresu s číslem 15.

Na domácí palubovce Kolíňáci nad Jindřichovým Hradcem vyhráli 87:82. Nejlepším střelcem vítězného celku byl s 21 body Michal Hubálek. Na straně soupeře se nejvíce dařilo Janu Tomancovi, který zaznamenal 24 bodů.

„Do Jindřichova Hradce jedeme pro vítězství," hlásí před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček. "Respektujeme sílu soupeře, protože má spoustu dobrých českých hráčů. My ale výhru potřebujeme, je to náš jasný cíl," dodal.

Utkání začíná v 18.30 hodin.

(Jana Kubartová)