Kolínští atleti i podruhé vítězně

Kolín – Bez dvou hlavních opor, Hedvičáka a Lukáše, odjížděli kolínští atleti ke 2. kolu prvoligové soutěže do Třebíče.

7.6.2013

Youth Athletics se po roce opět vydařil.Foto: Deník/René Volf

Naopak k dobru měli z předsunutého chodeckého závodu na 10 km díky vítězství Jakuba Zajíce a 7. místu Ondřeje Čerepušťáka 15 bodů. I přes citelné oslabení nedali muži v modrobílém opět nikomu šanci, i když domácí Třebíč se tentokrát dokázala za citelného chladna přiblížit na rozdíl 25 bodů.

Běh na 100 metrů opět vyhrál Viliam Papšo za výborných 10,80. K tomu přidal ještě 9 bodů za 2. místo na dvojnásobné trati, kterou zvládl za 21,82. V běhu na 400 m si zaběhl výborný osobní rekord 49,05 pátý Zdeněk Baláček. Tímto časem se dostal na druhé místo kolínských historických tabulek a na kolínský rekord mu chybí jen tři desetinky.

Dva body za čas 51,25 vybojoval Jan Šindelář. Do třetice úspěšný byl Viliam Papšo v běhu na 110 m překážek, který vyhrál za skvělých 13,94. Jeden bodík získal také Jakub Coubal (16,44).

V běhu na 400 m překážek doběhl pátý Václav Kešner (56,09). Štafeta na 4x100 m sice nedoběhla, ale čtveřice Trávníček, Szabo, Šindelář, Baláček vyhrála běh na 4x400 m za 3:24,12. Sprinteři tedy nashromáždili 57 bodů.

Běžci také nezaháleli. Double si připsal Jaroslav Szabo, který vyhrál 800 i 1500 m (1:55,43 a 3:59,49), zdatně mu sekundoval i Matěj Trávníček, který také 8. a 5. místem bodoval na obou tratích (1:57,08 a 4:03,23). Pořádnou porci přidali i běžci na 5000 metrů, když Milan Janoušek doběhl druhý za 15:40,85 a Jiří Brychta pátý za 15:54,20. Dohromady tak běžci získali 46 bodů ze tří disciplín.

Tradičně úspěšní byli výškaři. Matěj Dalecký potřeboval na vítězství překonat 205 cm, Lukáš Pokorný vybojoval 4. místo za 192 cm. Ve skoku o tyči se znovu dařilo Tomáši Kořínkovi, který zdolal 428 cm a skončil třetí,  Jakub Coubal pak přidal 4 body (358). V dálkařském sektoru byl Jan Čejka třetí výkonem 641 cm a tradičně nejvíce bodů nasbírali trojskokani. Jan Čejka byl druhý (14,16), Matyáš Dalecký třetí (13,86), Ondřej Hanuš čtvrtý (13,75) a Lukáš Kopecký osmý (13,25). Ze skoků tak Kolíňáci vytěžili 65 bodů.

Ve všech svých disciplínách bodovali i vrhači. V kouli skončil šestý Pavel Krejča (13,91) a Jan Bukáček sedmý (13,81). V disku se dařilo pátému Pavlu Peňázovi (44,57) a sedmému Janu Bukáčkovi (41,04). Bodovali i oba kolínští kladiváři. Pátý Pavel Peňáz hodil 47,89 a šestý Miroslav Novotný si vylepšil osobní rekord na 45,67.

V hodu oštěpem se prosadil druhým místem Pavel Peňáz ml. (57,81), 7 bodů přidal Pavel Krejča (52,56) a další 2 bodíky Lukáš Kopecký (46,64). Vrhači tak k celkovému součtu týmu připsali 48 bodů.

(Jiří Tuček)

Autor: Redakce

7.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

Kolín - Přinášíme vám krimi zprávy z Kolína.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.