Středočeši přijeli do slezské metropole v oslabené sestavě. Trenér Predrag Benáček před utkáním hovořil o tom, že klíč k úspěchu vede přes ubránění Jakuba Šiřiny. Tato strategie ale hostům vůbec nevyšla. Domácí kapitán byl k neudržení a po zásluze byl vyhlášen hvězdou zápasu.

Oslabený Kolín byl v Opavě bez šance. Domácí tým předčil Středočechy ve všech činnostech, jasně kraloval na doskoku a už v prvním poločase bylo jasné, že vítězství zůstane ve slezské metropoli. Opět řádil rozehrávač Jakub Šiřina, který byl k nezastavení a svůj povedený výkon okořenil sedmadvaceti body.

Oba trenéři poslali do hry menší sestavy, Kolín sice vedl, ale šlo jen o chvilkovou epizodu. Opava dokázala rychle odpovědět, a když se z dálky trefili Šiřina a ve druhé čtvrtině třikrát v řadě Zbránek, o vítězství favorita nikdo nepochyboval.

Ve druhém poločase si už domácí dvacetibodový náskok hlídali a v klidu dokráčeli k jasnému vítězství. „Zápas se mi těžko hodnotí, náš výkon nebyl dobrý," smutnil trenér Kolína Predrag Benáček.

„Máme problémy, s nimi se musíme poprat. Opava nás jasně přehrála, jasně nás přeskákala, neměli jsme šanci," pokračoval zkušený kouč a dodal: „Máme problémy na rozehrávce, Hunt se nemůže dostat do formy."

Predrag Benáček postavil taktiku na obraně Jakuba Šiřiny. „Věděl jsem, že šanci budeme mít jen tehdy, když nepustíme do hry Šiřinu, bohužel se nám to nepodařilo. Šiřina byl k neudržení," posteskl si šéf hostující lavičky.

„Zlomový okamžik přišel v momentě, kdy Martin Gniadek vybojoval tři balony v řadě a Šířa (Šiřina – pozn. red.) dal dvě trojky po sobě. Uklidnili jsme se a začali si budovat náskok," podotkl trenér Opavy Petr Czudek.

„Udělali jsme sice nějaké drobné chyby v obraně, ale jinak musím všechny hráče za dnešní zápas pochválit. Jsem rád, že se neopakovalo Ústí," poznamenal kouč aktuálně druhého týmu soutěže.

„Co mě ale trápí, jsou naše ztráty, šestnáct je na můj vkus vysoké číslo," uzavřel Petr Czudek. ⋌ (rb)

BK Opava – Geosan Kolín 91:65

Body: Šiřina 27, Zbránek 14, Gniadek 12, Blažek 11, Kramný 10, Dragoun 5, Vlček 4, Cvek 4, Kvapil 2, Jurečka 2 – Skinner 22, Ličartovský 12, Faifr 12, Hunt 10, Machač 4, Vocetka 3, Allen 2. Rozhodčí: Dolínek, Kapl, Kapaňa. Fauly: 18:25. TH: 21/28:8/9. Střelba za 2 body: 23/33: 21/43. Trojky: 8/23:5/19. Doskoky: 40:20. Pět chyb: 38. Ličartovský (Kolín). Diváků: 819. Průběh: 21:15, 46:29, 69:46. Nejlepší hráč: Jakub Šiřina (Opava).