Sportovní aerobik

V hale SOŠ informatiky a spojů se sešel rekordní počet celkem 277 soutěžících z 12 škol, takže oproti loňsku přibylo dalších 60 startujících! Aerobik je jedním ze sportů, které daly v nejmladší kategorii příležitost i prvňáčkům a boje ve všech kategoriích byly dramatic-ké. Skvělou atmosféru závodu podpořila také řada diváků v hledišti! Ve všech soutěžích se ti nejlepší museli probít přes základní kolo do semifinále a finále.Teprve odtud vedla cesta do nejlepší osmičky, která získala pro své školy body, a na stupně vítězů pro originální medaile letošních Kolínských sportovních dnů. Nejlépe si v tomto klání vedli závodníci ZŠ Velim před 7. ZŠ Kolín, Masarykova a 3. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého.

Medailistky ze soutěže ve sportovním aerobiku:
1.-3. třída: 1. Juránková (4.ZŠ), 2. Holzbauerová (Velim), 3. Bartošová (Velim)
4.-5. třída: 1. Kokošková (Velim), 2. Tůmová (7. ZŠ), 3. Kozelková (3.ZŠ)
6.-7. třída: 1. Firstová (3.ZŠ), 2. Kortanová (3.ZŠ), 3. Hukalová (gymnázium)
8.-9. třída: 1. Farkašová (Velim), 2. Kubínová.(Červené Pečky), 3. Adamcová (4.ZŠ)

Volejbal

O tom, že letošní počasí rozhodně Kolínským sportovním dnům nepřeje, se přesvědčili v chladném, deštivém a větrném počasí především mladí volejbalisté. Pořadateli této rozsa-hem obrovské soutěže, ve které letos startovalo 64 (!) týmů, byly rukou společnou oba kolín-ské volejbalové kluby – SK Volejbal Kolín a TJ Agro Kolín. Ve všech kategoriích soutěžila smíšená družstva, přičemž nejmladší kategorie bojovala v jejich věku přizpůsobeném „žlu-tém" volejbalu, jejich spolužáci ze 4.-5. tříd už hráli podle pravidel tzv. „oranžového" volej-balu, žáci 6.-7. tříd sehráli turnaj v náročnějším „modrém" minivolejbalu a až nejstarší kate-gorie z 8.-9. třídy si to rozdala v tradičním šestkovém volejbalu.

Mezi nejmenšími adepty volejbalu si nejlépe vedli chlapci a dívky ze 7. ZŠ Kolín, Masarykova, kteří získali zlaté i stříbrné medaile, bronz pak vybojovali stejně jako loni žáci Masarykovy ZŠ Velký Osek. V kategorii 4.-5. tříd se v nejlepším světle ukázala trojice z 3. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého, druhé místo obsadili hráči z Velimi a bronzové medaile vybojo-val druhý tým ze 3. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého. V kategorii 6.-7. tříd si pohár za vítězství odnesli mladí volejbalisté z Peček, stříbro a bronz patřilo žákům 7. ZŠ Kolín, Masarykova. V nejstarší kategorii dominovali žáci ze 2. ZŠ Kolín, Kmochova, na druhý stupínek vystoupili hráči z Červených Peček a pohár za třetí místo putoval do Velkého Oseka.

Po dvou dnech byla ukončena tři sportovní odvětví a na čelo pořadí se vyhoupli žáci 7.ZŠ Kolín, Masarykova před ZŠ Velim a 2. ZŠ Kolín, Kmochova.