Opět za nádherného počasí na všech kurtech sportovních areálů SK Volejbal Kolín proběhly boje mladých volejbalistů. Téměř čtyři stovky převážně dívek soutěžily ve sportovním aerobiku, který proběhl v hale SOŠ informatiky a spojů.

Volejbal

Letos ve volejbalových kláních bojovalo na antukových kurtech celkem 70 týmů z 12 škol. Přesto organizátoři z SK Volejbal Kolín zvládli organizaci na jedničku a mladí volejbalisté v celkem čtyřech kategoriích se jim odměnili výbornými výkony, potvrzujícími vzestup kolínského volejbal.

V nejmladší kategorii 1.-2. třída bojovali chlapci a dívky v jejich věku přizpůsobeném „žlutém“ volejbalu, jejich spolužáci ze 3.-4. tříd už hráli podle pravidel „oranžového“ volejbalu, žáci 5.-6. tříd bojovali v náročnějším „modrém“ minivolejbalu a až nejstarší chlapci a děvčata z kategorie 7.-9. tříd si zahráli klasický „šestkový“ volejbal.

Naprostou převahu v celém klání prokázali žáci „volejbalové“ ZŠ Kolín, Kmochova, kteří ovládli tři kategorie a z 12 pohárů vybojovali sedm! V šestkovém volejbalu nejstarší kategorie za nimi získali stříbrnou medaili reprezentanti ZŠ Pečky, bronzové medaile pak putovaly na ZŠ Kolín, Bezručova. V kategorii 5.-6. tříd za vítěznou „dvojkou“ vybojovali stříbrné medaile gymnazisté a bronz získal další tým ze ZŠ Kolín, Kmochova. V kategorii 3.-4. tříd opět patřilo zlato chlapcům a dívkám z nejúspěšnější školy, pohár za druhou příčku si odnesli žáci ZŠ Velký Osek a třetí skončil druhý tým „dvojky“. Pouze v turnaji nejmenších adeptů volejbalu získali zlaté medaile reprezentanti ZŠ Kolín, Ovčárecká před dvěma týmy ZŠ Kolín, Kmochova.

Pořadí škol v jednotlivých kategoriích na bodovaných místech:

1.-2. třída: 1. ZŠ Kolín, Ovčárecká „A“, 2. ZŠ Kolín, Kmochova "B", 3. ZŠ Kolín, Kmochova "A", 4. ZŠ Kolín, Mnichovická "B", 5. ZŠ Velim "A", 6. ZŠ Kolín, Mnichovická "A", 7. ZŠ Kolín, Masarykova "B", 8. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého "B"

3.-4. třída: 1. ZŠ Kolín, Kmochova "A", 2. ZŠ Velký Osek "A", 3. ZŠ Kolín, Kmochova "B", 4. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého "A", 5. ZŠ Velim "A", 6. ZŠ Kolín, Lipanská "B", 7. ZŠ Kolín, Lipanská "A", 8. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého "B"

5.-6. třída: 1. ZŠ Kolín, Kmochova "A", 2. Gymnázium Kolín, 3. ZŠ Kolín, Kmochova "B", 4. ZŠ Kolín, Ovčárecká, 5. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého "A", 6. ZŠ Kolín, Masarykova "A", 7. ZŠ Kolín, Lipanská "A", 8. ZŠ Kolín, Mnichovická "A"

7.-9. třída: 1. ZŠ Kolín, Kmochova, 2. ZŠ Pečky, 3. ZŠ Kolín, Bezručova, 4. ZŠ Velim, 5. ZŠ Kolín, Masarykova, 6. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého, 7. ZŠ Červené Pečky, 8. Gymnázium Kolín

Sportovní aerobik

Do haly SOŠ informatiky a spojů se letos vtěsnalo 326 soutěžících ze 13 škol. Atmosféra byla tradičně vynikající a boje o body, které letos v tomto sportu vybojovala pro své školy opět nejlepší patnáctka, velmi urputné. V nejmladší kategorii všech 90 soutěžících bojovalo přímo ve finále soutěže, ve všech ostatních kategoriích se ti nejlepší museli probít přes základní kolo do semifinále a odtud do finále. Nejlépe si v tomto klání tentokrát vedly závodnice ze ZŠ Kolín, Prokopa Velikého, druhé skončily dívky ze ZŠ Kolín, Masarykova a třetí se umístily reprezentantky ZŠ Kolín, Lipanská.

Medailistky ze soutěže ve sportovním aerobiku:

1.-3. třída: 1. Harbalová (Starý Kolín), 2. Šrámková (1.ZŠ), 3. Švanda (4.ZŠ)

4.-5. třída: 1. Hovorková (Pečky), 2. Hervertová (3.ZŠ), 3. Kučerová (7.ZŠ)

6.-7. třída: 1. Hujerová (Pečky), 2. Dandová (Zásmuky), 3. Mrázková (Zásmuky)

8.-9. třída: 1. Adamcová (Zásmuky), 2. Bartáková (6.ZŠ), 3. Tichý (3.ZŠ)

Po dvou dnech jsou tak známy výsledky pěti ukončených sportovní odvětví a na čele pořadí jsou největší rivalové posledních let ze ZŠ Kolín, Masarykova a ZŠ Kolín, Prokopa Velikého, když rozdíl mezi nimi činí pouze 2,5 bodu. Na pozici nejlepší venkovské školy se zatím prosadila ZŠ Velim.

Pořadí po 2 dnech: ZŠ Masarykova, Kolín 60,5, ZŠ Prokopa Velikého, Kolín 58, ZŠ Lipanská, Kolín 50, ZŠ Mnichovická, Kolín 40,5, ZŠ Ovčárecká, Kolín 38, ZŠ Kmochova, Kolín 35,5, ZŠ T.G. Masaryka Velim 35,5, ZŠ Bezručova, Kolín 34, ZŠ Pečky  30,5, Gymnázium Kolín 30, ZŠ Červené Pečky 25, Masarykova ZŠ Velký Osek 23,5, ZŠ Zásmuky 21, ZŠ Kouřim 12, ZŠ Týnec nad Labem 10, ZŠ Starý Kolín 9, ZŠ Žiželice 6, ZŠ Plaňany 5, ZŠ Býchory 2, ZŠ Krakovany 1.

Medailové pořadí po 2 dnech: ZŠ Masarykova, Kolín 10-2-7, Masarykova ZŠ Velký Osek 7-4-1, ZŠ Prokopa Velikého, Kolín 5-6-3, ZŠ Bezručova, Kolín 5-   5-2, ZŠ Kmochova, Kolín 4-7-4, ZŠ Mnichovická, Kolín 4-5-5, Gymnázium Kolín 2-3-4, ZŠ Pečky 2-3-2, ZŠ T.G. Masaryka Velim 2-3-2, ZŠ Červené Pečky 2-2-3, ZŠ Zásmuky 2-2-2, ZŠ Lipanská, Kolín 2-1-8, ZŠ Ovčárecká, Kolín 1-7-2, ZŠ Starý Kolín 1-0-0, ZŠ Týnec nad Labem 0-1-0, ZŠ Kouřim 0-0-1, ZŠ Žiželice 0-0-1.