Zatímco fotbalisté a basketbalisté své soutěže začali mladšími kategoriemi, florbalistům už po pondělních kláních chlapců ze 4.-5. třídy a po středečních turnajích chlapců ze 6.-7. třídy a chlapců i dívek z 8.-9. třídy zbývalo ve čtvrtek dokončit poslední kategorii dívek ze 6.-7. třídy. A tak jediným sportem, který přibyl do celkového bodování, byl sportovní aerobik, jehož výsledky byly zpracovány až ve středu ráno.

Sportovní aerobik

Do haly SOŠ informatiky a spojů se letos doslova „namačkal" rekordní počet 341 soutěžících z 15 škol. Atmosféra byla tradičně vynikající a boje o body o to urputnější, že pro své školy bodovala premiérově v každé kategorii patnáctka nejlepších.
Ve všech soutěžích se ti nejlepší museli probít přes základní kolo do semifinále a odtud do finále. Boje o medaile byly tak vyrovnané, že ve dvou kategoriích se udělovaly hned dvě zlaté medaile.
Nejlépe si v tomto klání stejně jako loni vedli závodníci ze ZŠ Masarykova. Druzí skončili žáci ZŠ Prokopa Velikého a třetí se umístili reprezentanti ZŠ Kmochova.

Medailistky ze soutěže ve sportovním aerobiku

1. – 3. třída: 1. Hrabáková (Pečky), 2. Kvapilová (Velim), 3. Dušková (3.ZŠ).
4. – 5. třída: 1. Hujerová (Pečky) a Dandová (Zásmuky), 3. Mrázková (Zásmuky).
6. – 7. třída: 1. Strejčková (Kouřim) a Jelínková (3.ZŠ), 3. Jelínková (7.ZŠ).
8. – 9. třída: 1. Nováčková (7.ZŠ), 2. Kortanová (3.ZŠ), 3. Firstová (3.ZŠ).

Basketbal

V basketbalovém turnaji
v kategorii děvčat ze 6.-7. třídy se sešlo jedenáct družstev, která rozehrála boje o tři sady medailí ve dvou skupinách. Po tuhých bojích se do finále
z prvého místa ve skupinách probojovaly dívky ze Zásmuk a ZŠ Prokopa Velikého. V něm po dramatickém zápase vyhrála ZŠ Zásmuky 10:8. Pohár za třetí místo potom vybojovala děvčata z Velimi, která porazila žákyně ZŠ Mnichovická 6:0.

Stejným systémem se hrál i turnaj stejně starých chlapeckých týmů. Ze dvou pětičlenných skupin postoupily do finále týmy kolínského gymnázia a ZŠ Velim. Zápas byl jednoznačnou záležitostí gymnazistů, kteří po výhře 13:0 vybojovali zlaté medaile. Bronz si po vítězství 7:5 nad ZŠ Kmochova pověsili na krk žáci ZŠ Bezručova.

Pořadí v turnajích

Dívky 6. – 7. třída: 1. ZŠ Zásmuky, 2, ZŠ Prokopa Velikého, 3. ZŠ Velim, 4. ZŠ Mnichovická, 5. ZŠ Červené Pečky, 6. ZŠ Bezručova, 7. ZŠ Masarykova, 8. Gymnázium Kolín, 9. ZŠ Lipanská, 10. ZŠ Býchory, 11. ZŠ Lipanská.
Chlapci 6. – 7. třída: 1. Gymnázium Kolín, 2. ZŠ Velim, 3. ZŠ Bezručova, 4. ZŠ Kmochova, 5. ZŠ Masarykova, 6. ZŠ Mnichovická, 7. ZŠ Prokopa Velikého, 8. ZŠ Zásmuky, 9. ZŠ Ovčárecká, 10. ZŠ Lipanská.

Fotbal

Za slunečného a velmi teplého počasí proběhly turnaje ve fotbale v mladších kategoriích.

Týmy v obou finálových skupinách byly velmi vyrovnané a o konečném pořadí rozhodovaly až poslední série utkání. V nejmladší kategorii chlapců z 1.-3. třídy byli nejlepší fotbalisté ze ZŠ Mnichovická, kteří utrpěli jedinou porážku, stříbro putovalo do Peček, jehož hráči odsunuli
o jediný gól v celkovém skóre na bronzovou příčku chlapce ze ZŠ Lipanská.

V kategorii žáků 4.-5. tříd si nejlépe vedli malí fotbalisté ze ZŠ Velim, kteří předčili jak stříbrné fotbalisty ze ZŠ Lipanská, tak bronzové hráče ze ZŠ Masarykova.

Pořadí finálových turnajů

1. – 3. třída: 1. ZŠ Mnichovická, 2. ZŠ Pečky, 3. ZŠ Lipanská, 4. ZŠ Velim, 5. ZŠ Masarykova, 6. ZŠ Týnec nad Labem, z kvalifikace 7. ZŠ Kmochova, 8. ZŠ Plaňany.
4. – 5. třída: 1. ZŠ Velim, 2. ZŠ Lipanská, 3. ZŠ Masarykova, 4. ZŠ Mnichovická, 5. ZŠ Pečky, 6. ZŠ Prokopa Velikého, z kvalifikace 7. ZŠ Plaňany, 8. ZŠ Velký Osek.

Florbal

Stejně jako ve fotbalu i ve florbalu postoupilo do finálových turnajů vždy šest nejúspěšnějších celků z kvalifikací.

V kategorii chlapců ze 6.-7. třídy obhájili loňský triumf chlapci ze 4. ZŠ Lipanská, kteří ztratili jediný bod. Druzí skončili mladí florbalisté ze ZŠ Mnichovická a bronz si odvezli žáci ZŠ Velký Osek.

V nejstarší kategorii chlapců kralovali hráči ZŠ Týnec nad Labem, kteří vyhráli všechny zápasy. Stříbrné medaile patřily v konečném účtování ZŠ Býchory a třetí příčku vybojovali chlapci ze ZŠ Mnichovická.

V poslední kategorii dívek z 8.-9. třídy se z vítězství již po několikáté radovaly hráčky ze ZŠ Týnec nad Labem, které stejně jako chlapci neztratily ani bod. V dalším pořadí se prosadily hráčky ZŠ Ovčárecká a ZŠ Kmochova.

Chlapci 6. – 7. třída: 1. ZŠ Kolín, Lipanská 9 (18:6), 2. ZŠ Kolín, Mnichovická (12:5), 3. ZŠ Velký Osek 5, 4. Týnec nad Labem 4, 5. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého 3, 6. ZŠ Plaňany 0, z kvalifikace 7. ZŠ Velim, 8. ZŠ Kolín, Bezručova.
Chlapci 8. – 9. třída: 1. ZŠ Týnec nad Labem 10, 2. ZŠ Býchory (20:5), 3. ZŠ Kolín, Mnichovická (14:8), 4. ZŠ Kolín, Masarykova 4, 5. ZŠ Kouřim 1 (5:22), 6. ZŠ Kolín, Kmochova 1 (7:27), z kvalifikace 7. ZŠ Velim, 8. ZŠ Plaňany.
Dívky 8. – 9. třída: 1. ZŠ Týnec nad Labem 10, 2. ZŠ Ovčárecká 6 (13:10), 3. ZŠ Kmochova 6 (12:11), 4. ZŠ Kolín, Mnichovická 4 (8:7), 5. ZŠ Prokopa Velikého 4 (8:13), 6. ZŠ Velký Osek 0, z kvalifikace 7. ZŠ Kolín, Masarykova, 8. ZŠ Kolín, Lipanská.

Obhájci titulu po třech dnech vedou

Po třech dnech tedy skončila čtyři sportovní odvětví a ve vedení jsou obhájci titulu ze ZŠ Masarykova. Tuhý boj je
o druhou příčku, kterou shodným součtem bodů okupují ZŠ Kmochova a ZŠ Prokopa Velikého, těsně následované ZŠ Velim a ZŠ Lipanská.