Po startech na závodech jako jsou Pražský pohár (jel se zároveň jako mistrovství Středočeského kraje), nebo maratonské závody ze seriálu Nova Cup, byl čas okusit i silniční závody. Kolínská nadějná mládež se tak zúčastnila prvního a druhého Českého silničního poháru v Olomouci. Elitní část skupiny pak vyrazila na prestižní Krakonošův cyklomaraton.

Asi největší generálkou byl první díl Slovenského XCO poháru Žarnovicích. Kolínská elitní skupina se na něj vypravila přímo ze soustředění v Trutnově. A na to, že za sebou měli týden tvrdé přípravy, se rozhodně nenechali zahanbit.

Matěj Ulík vybojoval velmi cenné druhé místo, na bedně ho doplnil na třetím místě jeho týmový kolega Tomáš Paprstka. Nepopulární čtvrtou pozici obsadil další jezdec ve žlutém Jakub Jenčuš. V ženské kategorii zcela suverénně zvítězila Tereza Tvarůžková.

Již tento víkend proběhne první Český XCO pohár v Touškově. V sobotu se jedou elitní skupiny (9:30 kadeti, 11:00 junioři, 13:30 ženy elite, 15:30 muži elite), v neděli mládežnické kategorie.