Sovy totiž odehrají odložené první kolo nadstavby v Pardubicích až 8. března. Za sebou tak dosud mají pouze souboj v Opavě, kde podlehly 59:65. Medvědi doplatili na těžký los, který jim postavil do cesty dva vedoucí celky tabulky, a podlehli v Nymburce i doma s Pardubicemi.

Tým USK letos ztratil v domácím prostředí pouze dva zápasy

Tým USK letos v domácím prostředí válí, ztratil tam pouze dva zápasy, jeden podle očekávání s mistrovským Nymburkem, druhý právě s Kolínem. Pražanům se povedl především závěr základní části, v němž natáhli vítěznou sérii, která je vystřelila až k nejlepšímu umístění za posledních pět let a tím i do skupiny A1.

V ní Sovy začaly porážkou v Opavě. Držely se tam až do koncovky, v níž se dotáhly na 51:51, ale pak zaúřadoval domácí Kouřil a zápas zlomil. Za Opavu trefil nejvíce bodů Gniadek (17), za USK Primorac (13), nejlepší střelec základní části Bohačík byl Slezany ubráněn na devíti bodech.

Kolín podlehl Pardubicím

Kolín si po vysoké porážce v Nymburce troufal na druhé Pardubice, ale nakonec i jim podlehl 70:86, což pro Medvědy byla už šestá porážka v řadě. Beksa sehrála svůj nejlepší úsek od stavu 26:30, tam Kolínu šňůrou 2:13 odskočila a ve druhé půli už náskok s přehledem ustrážila. I s přispěním hráčů z lavičky, kteří zapsali 32 bodů. Nejlepší střelci měli na kontě osmnáct bodů, za domácí to byl Horák, za soupeře Pandula a Burnett.

„Nemáme dobré období, ale věříme, že až se dáme dohromady, tak bude lépe. Naše zápasy s USK jsou tradičně velmi vyrovnané, takže nás čeká těžký zápas na palubovce velmi silného soupeře, jemuž se letos daří. Musíme ukázat maximální bojovnost, jen tak můžeme dosáhnout na úspěšný výsledek, pro který si pojedeme," předeslal trenér Kolína Predrag Benáček.

„Každé domácí utkání v nadstavbové části A1 je pro nás svátkem. Věříme, že na A1 si fanoušci cestu na Folimanku najdou a děláme pro to maximum. Hráči tvrdě pracovali, aby se tam dostali, a já věřím, že to naši fanoušci ocení. S Kolínem je to vždy vyrovnané utkání a nic nenasvědčuje tomu, že to bude v pondělí jiné," tuší vedoucí mužstva USK Praha Michal Šob a dodává: „Kolínští mají komplexní a vyrovnaný kádr, který je navíc značně posílen o dobře hrajícího Číže. My nechceme ztrácet doma a musíme proto vyvinout o to větší úsilí v obraně a ukázat, že na Folimanku se pro body nejezdí.“

Výsledky 2016/17:
Kolín – USK Praha 69:71
USK Praha – Kolín 66:69

Vzájemné zápasy z minulé sezony:
Kolín – USK Praha 82:63
USK Praha – Kolín 56:65
Kolín – USK Praha 68:72
USK Praha – Kolín 82:70

Jan Ivan